Кредитним спілкам дозволять випускати платіжні картки

12.10.2020, 17:01
Кредитним спілкам дозволять випускати платіжні картки - Фото
Ілюстративне фото: НБУ

Проєкт закону про кредитні спілки передбачає, що ці фінустанови зможуть випускати платіжні картки

До кінця поточного року на розгляд Верховної Ради винесуть законопроєкт "Про кредитні спілки", який передбачатиме надання цим фінустановам права випускати платіжні картки. Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв'ю виданню FinClub.

"Одна зі змін, яка стосується платіжного ринку, полягає в тому, що кредитні спілки зможуть стати членами платіжних систем і випускати платіжні картки. У проєкті закону про кредитні спілки прописуватиметься ця норма", – зазначив він.

Хто зараз може випускати платіжні картки

Наразі платіжні картки мають право емітувати лише банки, які є членами платіжних систем (Visa, MasterCard та ін.). На 1 квітня 2020 року в Україні налічувалося 70 учасників карткових платіжних систем.

Загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні на 1 квітня становила 68,6 млн штук.

Що таке кредитні спілки та скільки їх в Україні

Кредитна спілка – це неприбуткова фінустанова, створена фізичними особами, яка надає фінансові послуги своїм членам. Суть роботи спілки в тому, що одні її члени вносять власні кошти на депозити, а інші – беруть кредити під відсотки. Це можуть бути позики на навчання, відпочинок, ремонт, придбання техніки і таке інше.

Кредитні спілки відрізняються від банків тим, що видають кредити не для отримання прибутку, а для надання фінансової підтримки своїм членам.

Ці фінустанови не є членами системи гарантування вкладів, тому існує ризик втратити всі вкладені кошти. Крім того, кредитні спілки надають менше коштів, ніж банки, та на відносно короткі терміни.

Членами кредитних спілок є близько 433 000 українців у всіх областях країни.

На 30 вересня в Україні працювало 327 кредитних спілок.

Як регулюється діяльність кредитних спілок

З 1 липня 2020 року регулятором цього ринку став Національний банк. Саме НБУ тепер встановлює вимоги до кредитних спілок та контролює їх діяльність.

Кредитні спілки відносяться до високоризикових фінустанов. І хоча активи кредитних спілок в порівнянні із загальним обсягом активів банків незначні (0,4%), такі фінустанови обслуговують велику кількість українців.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі