Видано перший кредит за програмою “5-7-9%”

28.05.2020, 16:21
Видано перший кредит за програмою “5-7-9%”  - Фото
Таврійська ягода. Фото: ukrgasbank.com

Підприємці з 1 березня можуть отримати кредити під часткові гарантії Фонду розвитку підприємництва

Фермерське господарство «Таврійська ягода» отримало перший кредит за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» під гарантії Фонду розвитку підприємництва, повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Компанія отримала в кредит 1,5 млн грн на 5 років. Фермерське господарство засноване у 2018 році, займається садівництвом і вирощуванням ягід. Кредитні кошти використали для організації системи водопостачання - зокрема, замовили проект для підключення в системі водопостачання села Приморське.

«Завдяки інструменту часткових кредитних гарантій ми розблокували доступне кредитування для підприємців, на яких банки не звертали уваги. Йдеться про тих, які вирішили створити власну справу з нуля і, окрім ідеї, не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності», - каже виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан Гашев.

З 1 березня підприємці можуть отримати кредит за програмою “5-7-9%” під кредитні гарантії.

  • Фонд розвитку підприємництва - фінансова установа, яка надає кредити за рахунок власних коштів банкам-партнерам для подальшого кредитування мікро-, малих та середніх підприємств. Єдиний учасник цього фонду - Міністерство фінансів. Наразі фонд управляє програмою "Доступні кредити 5-7-9%".
  • Програма "Доступні кредити 5-7-9%" стартувала 1 лютого. За перші 100 днів роботи програми банки видали 462 кредити на загальну суму 283,5 млн грн та відмовили у 1241 випадку.
  • Міністр економіки Петрашко сказав, що програма "5-7-9%" не запрацювала на повну потужність. За його словами, до 500 виданих кредитів - це дуже мало, а банки не хочуть брати на себе ризики видачі грошей.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі