Медикам у ізоляції компенсують весь утрачений заробіток

20.05.2020, 17:52
Медикам у ізоляції компенсують весь утрачений заробіток - Фото
Фото: pixabay.com

Працівники інших галузей, ізольовані через COVID-19, можуть розраховувати на виплату половини зарплатні

Медикам, які перебувають у ізоляції через коронавірус, Фонд соціального страхування України виплачуватиме 100% втраченого ними заробітку. Відповідний закон №587-IX набув чинності 19 травня, його норми пояснили у прес-службі Фонду.

Розмір допомоги медпрацівникам не залежить від тривалості страхового стажу. Гроші виділяють на підставі лікарняного листка із зазначенням причини непрацездатності «11 - ізоляція від COVID-19».

Для людей, які працюють в інших сферах і опинилися в ізоляції через коронавірус, закон передбачає компенсацію 50% середньої зарплати. Допомогу нараховують з шостого дня лікарняного - перші п’ять днів оплачує роботодавець.

  • Верховна Рада прийняла закон з протидії поширенню коронавірусу 7 травня. Документ дозволить Міністерству охорони здоров'я провести масове тестування на COVID-19 та дасть можливість залучати інтернів та лікарів без підтвердженої кваліфікації до боротьби з коронавірусом на волонтерських засадах.

  • Юрист розповів, як отримати фіндопомогу в разі лікарняного через COVID-19.

  • Клієнтам пропонують купити страховки від COVID-19 ціною від 100 до 1500 грн та сумою страхових виплат від 10 000 грн до 120 000 дол.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі