Коронавірус і депозити. У які дні українці забирали з банків найбільше грошей

13.04.2020, 11:01
Коронавірус і депозити. У які дні українці забирали з банків найбільше грошей - Фото
Ілюстративне фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ

Найбільше банківські рахунки людей спустошувалися під час оголошення карантину та повідомлень про нестачу готівкової валюти, свідчать дані НБУ

У березні було зафіксовано три відчутні хвилі відтоку грошей. Про це свідчать дані Національного банку України, які він надав журналісту ЛІГА.Money.

Найбільша сума на гривневих банківських рахунках людей за минулий місяць була зафіксована 10 березня – 329,8 млрд грн. А вже 11 березня, коли оголосили карантин, споживачі зняли з рахунків 14,9 млрд грн, що стало максимумом за весь місяць.

17 березня, у день посилення карантинних обмежень, вкладники миттєво відреагували та зняли ще 7,4 млрд грн.

З 20 до 23 березня коштів на рахунках знову стало більше (сума зросла з 321,8 млрд грн до 329,8 млрд грн), але вже 24 березня, коли офіційний курс валют перевищив 28 грн/дол., – люди знову запанікували та зняли майже 6 млрд грн.

кошти на рахунках


У той же день був зафіксований пік відтоку грошей з валютних рахунків – вкладники забрали $35 млн.

Люди почали знімати валюту 13 березня, але першим днем серйозного відтоку грошей з валютних рахунків стало 19 березня, коли українці зняли $30 млн. Нервозність вкладників весь час посилювалась через нестачу готівкової валюти, дефіцит якої виник через припинення авіасполучення. Станом на 17 березня банки повідомляли, що готові повернути валюту безготівково або ж перевівши у гривню.

Нацбанк тільки 25 березня зміг провести перший аукціон, на якому продав банкам $130 млн готівкою. За даними НБУ, послідовний відтік грошей з рахунків фізосіб припинився саме цього дня.

на валютних рахунках
  • У березні українці забрали з банків 2,7 млрд грн і $19 млн. У Нацбанку цю тенденцію оцінили як слабку і короткочасну.
  • За підсумками 2019 року сума вкладів фізосіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів зросла на 36 млрд грн і склала на 1 січня 2020 року 474,4 млрд грн (зокрема, 279,5 млрд грн – в гривні, 194,9 млрд грн – у валюті).
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі