Коронавірус: Airbnb виплатить $ 250 млн власникам житла

02.04.2020, 16:25
Коронавірус: Airbnb виплатить $ 250 млн власникам житла - Фото
Фото: ЕРА

Туристам, які скасували бронювання на Airbnb через коронавірус, повернуть усі сплачені гроші. Господарям компенсують чверть від вартості броні

Сервіс оренди житла Airbnb виділив $250 млн на часткові компенсації збитків господарям помешкань. Грошова допомога розповсюджується на бронювання, оформлені до 14 березня із запланованим прибуттям у період від цієї дати по 31 травня.

Раніше Airbnb повідомив, що запроваджує спеціальні правила скасування бронювань у країнах та регіонах з пандемією. Гості отримували кошти назад, а господарі не платили жодних зборів за скасування. Але жодних компенсацій за скасування вони не отримували. Це викликало обурення власників житла та численні скарги. Тому компанія вирішила підтримати орендодавців.

Тепер власникам житла компенсують 25% суми, яку вони могли б отримати за умов стандартного скасування. Виплати господарям розпочнуться з квітня. Вони можуть бути неодноразовими. Компанія направить листи з необхідною інформацією всім, кому належить компенсація.

Туристи зможуть отримати повну суму за скасоване бронювання на вищезазначені дати. Якщо гості скасовують бронювання через COVID-19, Airbnb пропонує їм вибір:  отримати свої гроші чи бонус на майбутні поїздки. Якщо клієнт обрав гроші, вони мають надійти на рахунок протягом 10 днів після скасування.

Особливі умови діють для країн, де спалахи коронавірусу були зафіксовані раніше: Італія, Китай, Індія, США, Південна Корея, Ізраїль. Якщо для всього світу дата відліку для скасувань без штрафів – це 14 березня, то для Китаю та Італії – відповідно 1 та 29 лютого.

Окремі правила також діють для Airbnb Luxe, Luxury Retreats та внутрішніх бронювань у континентальному Китаї.

Бронювання, оформлені після 14 березня, можна скасувати за стандартними правилами.

  • Найбільші туроператори України не повертають гроші клієнтам, які бажають скасувати тури через коронавірус. У кращому випадку їм обіцяють подорож у майбутньому, але можуть вимагати доплати.
  • З 17 березня до 23 квітня Україна повністю припинила пасажирські авіаційні перевезення.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі