Кількість POS-терміналів зростає, українці рідше знімають готівку з карток – НБУ

10.08.2020, 17:25
Кількість POS-терміналів зростає, українці рідше знімають готівку з карток – НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

Українці все частіше платять картками і все рідше знімають готівку

Кількість безготівкових операцій українців з платіжними картками у першому півріччі збільшилася, як і сума таких операцій. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного банку.

"Цьому сприяють розширення платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися платіжними картками, а також подальші позитивні зміни в платіжних звичках, що посилилися в тому числі і через введення карантину", – відзначає регулятор.

Кількість та сума безготівкових операцій з картками

Кількість безготівкових операцій з платіжними картками у першому півріччі склала 2,361 млрд (86,1% від загальної кількості операцій з картками), а сума – 982,9 млрд грн (55,1% від суми всіх операцій з картками).

Минулого року за підсумками першого півріччя на безготівкові транзакції припадало 49,4% від суми всіх операцій з картками.

Кількість операцій з отримання готівки з карток у першому півріччі 2020 року зменшилася на 12%, а сума – на 5% у порівнянні з першим півріччям 2019-го.

Натисніть, щоб збільшити

кількість операцій

Інфографіка: НБУ

Мережа з прийому платіжних карток

За останній рік кількість суб'єктів господарювання, які приймають платіжні картки, збільшилася на 33,5% – до майже 297 000.

Також за останній рік в Україні на 11,2% збільшилася кількість торгових POS-терміналів (до 340,6 тис. одиниць). З початку 2020 року кількість торгових POS-терміналів зросла на 5%.

При цьому 84,3% від усіх торгових POS-терміналів забезпечують безконтактну оплату.

Кількість платіжних карток в Україні

За даними НБУ, станом на 1 липня в Україні налічується 71,7 млн ​​платіжних карток (на 1 квітня їх було 68,6 мільйона штук). З них активні картки (за якими була здійснена хоча б одна операція за останній квартал) – 36,4 млн штук (на 1 квітня – 36,6 млн штук).

Третина від усіх активних платіжних карток в Україні (33,9% або 12,3 млн штук) є безконтактними або токенізованими (токенізація – це технологія, що дозволяє убезпечити електронні платежі за допомогою системи шифрування даних. Токенізація дозволяє здійснювати платежі, не розголошуючи дані карти та рахунку користувача. Інформація про карту замінюється унікальними цифровими ідентифікаторами – токенами).

Безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток (за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв) становили половину від загальної кількості та суми безготівкових операцій в торгових мережах (50,1% і 50,9% відповідно).

Натисніть, щоб збільшити

Інфографіка: НБУ

Інфографіка: НБУ

  • У квітні стало відомо, що деякі банки скасовують комісії за обслуговування карток та знижують тарифи на перекази.

  • У травні НБУ повідомив про те, що за перший квартал нинішнього року кількість безготівкових операцій з платіжними картками зросла майже на чверть.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі