Карантин: Опендатабот підрахував наслідки для бізнесу та населення

29.04.2020, 16:34
Карантин: Опендатабот підрахував наслідки для бізнесу та населення - Фото
Кількість ФОПів зменшується

Опендатабот: 277 000 підприємців не працює. Кількість нових вакансій скоротилась удвічі, а нових ФОПів – у три рази

За час карантину кількість нових вакансій зменшилась удвічі, а компаній, які шукають людей, – на чверть. Як карантин впливає на українців, що задіяні у малому та середньому бізнесі, розповідає платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. "Для українського бізнесу — це занадто довгий період паузи. Він втрачає прибутки, компанії закриваються, а українці лишаються без роботи", – підкреслюють аналітики компанії.

Кількість вакансій скорочується

На 27 квітня в Україні через заборони призупинили діяльність 277 000 підприємців. Кількість нових вакансій за останні п’ять тижнів скоротилася більше ніж вдвічі, за  даними Work.ua. На початку карантину на сайті Work.ua було опубліковано 54 072 вакансії, а 19 квітня — лише 18 390. Загальна кількість компаній, які мали активні вакансії, впала на 25%.

В сфері ІТ ситуація дещо краща, проте загальний тренд зберігається. Кількість вакансій зменшилася в півтора рази в порівнянні з початком року, повідомив сайт з пошуку роботи для розробників Djinni.

Кількість нових ФОПів зменшується

Реєстрація ФОПів зменшилася утричі. Якщо до карантину щотижня реєструвалося понад 5 000 нових підприємців, то зараз реєструється лише 1500.

Нові компанії реєструються теж утричі менше. До карантину реєструвалося приблизно 1500 компаній щотижня, а за останній тиждень таких було лише 495.

фопи без роботи на карантині

38% ресторанів припинили свою роботу під час карантину. З кожним тижнем зменшується відсоток  компаній, які працюють. Продажі в закладах громадського харчування в Україні за час карантину скоротилися в три рази. Обороти знизилися на 73% у порівнянні з початком березня. Такі дані опублікувала компанія з автоматизації  ресторанів Poster. 

  • Через карантинні заходи уп'ятеро зменшилася виручка кафе і ресторанів, в три рази впали вартість добової оренди нерухомості і кількість замовлень таксі, писав Опендатабот на третьому тижні карантину.

  • Рада розгляне новий антикризовий законопроєкт. Документ передбачає податкові та адміністративні послаблення для бізнесу, а також звільнення медиків від податків на період карантину.

  • ФОПи і малозабезпечені сім'ї тих, хто втратив роботу під час карантину, будуть отримувати допомогу на кожну дитину віком до 10 років.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі