Кількість фінкомпаній в Україні скорочується: інфографіка

12.10.2020, 11:59
Кількість фінкомпаній в Україні скорочується: інфографіка - Фото
Фото: depositphotos.com

У вересні кількість учасників небанківського фінринку зменшилася з 2084 до 2080

За даними Національного банку, у вересні кількість банків в Україні скоротилася з 75 до 74, а кількість учасників небанківського фінансового ринку – з 2084 до 2080. Про це повідомляється на сайті НБУ.

З чим пов'язане скорочення кількості учасників ринку

Кількість діючих банків зменшилася через відкликання банківської ліцензії та ухвалення рішення про ліквідацію банку "Аркада".

Що стосується учасників небанківського фінринку, то у вересні шість фінансових компаній залишили ринок за власною ініціативою та були виключені з держреєстру.

Водночас у цей період регулятор зареєстрував нову лізингову компанію – "Лід Лізинг" та нового страхового брокера – "СБ Мономах".

кількість фінустанов

Інфографіка: Національний банк

Кількість учасників ринку платіжних систем у вересні збільшилася з 35 до 36. Це пов'язано зі створенням нової внутрішньодержавної платіжної системи Moneycom.

На 30 вересня небанківський фінринок складається зі 196 ризикових (non-life) та 19 лайфових (страхування життя) страхових компаній, 304 ломбардів, 327 кредитних спілок, 145 (на початок вересня було 144) лізингових компаній, 1025 (було 1031) фінансових компаній, 64 (було 63) страхових брокерів.

ринок небанківських фінустанов

Інфографіка: Національний банк

У Нацбанку раніше зазначали, що серед причин добровільного виходу з ринку небанківських гравців часом є непрозора структура власності та порушення нормативів. 

Наслідки для вкладників банків та клієнтів фінкомпаній

У разі виведення з ринку того чи іншого банку його вкладники отримають компенсації від Фонду гарантування вкладів на суму до 200 000 грн.

Що стосується учасників небанківського фінринку, то серед них лише кредитні спілки мають право залучати кошти вкладників (системи гарантування вкладів у випадку з кредитними спілками не існує). Фінансові компанії видають фізособам кредити, але не залучають кошти вкладників.

Запити учасників ринку до регулятора на реєстраційні та ліцензійні дії

У вересні до Національного банку надійшло 546 запитів від учасників фінринку на реєстраційні та ліцензійні дії (це на 43% більше, ніж у серпні).

Найбільша кількість запитів у вересні стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 402. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 21, а страховиків – 123.

Також у вересні ухвалені перші рішення про відмову у видачі ліцензій небанківським фінустановам та у внесенні їх до держреєстру.

З 1 липня до Національного банку від Нацфінпослуг перейшли функції регулювання ринку небанківських фінустанов.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • З 1 липня набув чинності так званий закон про спліт, який передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг та розділення її повноважень між Нацбанком та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.
  • У серпні НБУ повідомив, що станом на 31 липня в Україні діяло 2089 учасників ринку небанківських фінансових послуг та 75 банків.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі