Кличко: у Києві пів мільйона людей пішли у відпустки за свій рахунок

08.04.2020, 11:00
Кличко: у Києві пів мільйона людей пішли у відпустки за свій рахунок - Фото
Кличко Фото: kyivcity.gov.ua

Це майже третина від усіх, хто має роботу

У столиці близько 500 000 людей пішли у неоплачувані відпустки. Про це сказав мер Києва Віталій Кличко, повідомила пресслужба КМДА. На запит журналіста ЛІГА.Money про джерело цих даних пресслужба не відповіла.

“У Києві, за нашими підрахунками, приблизно пів мільйона людей взяли відпустки за свій рахунок. Це та категорія людей, які живуть від зарплати до зарплати. Деякі запаси у них, до прикладу, є. Тиждень, два, три вони проживуть без доходів. А після цього у людей взагалі не буде грошей”, – наголосив Віталій Кличко.

Він переконаний, що всі ці люди потребують державної фінансової допомоги.

Нагадаємо, що за результатом електронного перепису населення на кінець 2019 року у Києві проживало 3,7 млн ​​людей.

При цьому за даними Київського міського центра зайнятості у першій половині 2019 року у столиці працювали 1,38 млн людей віком 15-70 років. Якщо дані Кличка правдиві, це означає, що 36% з них відправлені у неоплачувані відпустки.

Ексміністр економіки Тимофій Милованов прогнозував, що у зв’язку з карантином в Україні можуть залишитися без роботи 170 000-500 000 людей.
У Торгово-промисловій палаті заявили, що кількість безробітних за перші два тижні карантину збільшилася до 2,2 млн осіб.

У Держстаті ще не оприлюднили офіційні дані про кількість безробітних у березні 2020 року.

  • Через скорочення виробництва деякі працівники були змушені піти у неоплачувані відпустки. За так званим другим антикоронавірусним законом наймані працівники малого бізнесу можуть отримати фінансову допомогу від держави на суму до 4723 грн.
  • В Україні карантин запровадили 11 березня. Через тиждень уряд посилив обмеження через розповсюдження коронавірусу, а 25 березня ввів режим надзвичайної ситуації та продовжив карантин до 24 квітня.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі