Кияни стали гірше платити за газ: борги сягнули 255 млн грн

22.05.2020, 16:53
Кияни стали гірше платити за газ: борги сягнули 255 млн грн  - Фото
Газ (фото - depositphotos.com)

За даними Київгазу, у нього майже 625 000 боржників

Кияни заборгували КиївГазЕнерджи за постачання природного газу 255 млн грн, борги мають майже 625 000 споживачів. Про це повідомила під час брифінгу начальниця управління роботи з абонентами Київгазу Людмила Гребещук.

За її словами, також знизився рівень оплати послуги розподілу природного газу споживачі розрахувалися на 75%.

«Зниження рівня оплати наданих послуг може негативно вплинути на роботу підприємства в цілому. Тому що плата за розподіл природного газу це перш за все кошти, які спрямовуються на роботу аварійних бригад, на підтримання тиску газу у мережі тощо», зазначила Гребещук.

У березні та квітні під час карантину у півтора рази збільшилась кількість оплат онлайн, додала чиновниця. Вона підкреслила, що оплата через онлайн-сервіси найдешевший спосіб розрахуватися за комунальні послуги.

  • За перший тиждень карантину українці скоротили борги за комуналку. Споживачі сплатили за житлово-комунальні послуги 16,3 млрд грн, або 104% нарахованої за цей місяць суми, повідомили у Держстаті.
  • У 2018 році за комуналку не платили близько чверті українців. У 2019 – 27,8% користувачів. Цього року комунальні послуги не оплачують лише 16% населення, повідомляли раніше у Міністерстві розвитку громад і територій України.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі