Карантинний місяць. Як українці витрачали гроші у березні

10.04.2020, 15:10
Карантинний місяць. Як українці витрачали гроші у березні  - Фото
Фото: depositphotos.com

Українські держателі карток у минулому місяці частіше платили через POS-термінали та знімали менше готівки у банкоматах, підрахував UPC

У березні кількість операцій за картками зросла на 8,6%, а грошові обсяги цих операцій збільшились на 10% у порівнянні з березнем 2019 року. Але загальні темпи зростання карткових трансакцій у минулому місяці значно сповільнилися. Такі дані про картки 24 банків наводить Український процесінговий центр (UPC), що їх обслуговує.

Минулого місяця на одну активну картку (такою банки вважають картку, за якою здійснено хоча б одну операцію упродовж останніх 3 місяців - ред.) припадало у середньому 9 фінансових операцій (покупки та зняття готівки) на суму 14 808 грн, повідомляють в UPC. 

“Обмежувальні заходи у зв’язку із пандемією відобразились на платіжній поведінці держателів карток. Українці стали більш ощадливими та, здебільшого, витрачають кошти на необхідні товари і послуги, частіше перераховують на інші картки”, - коментує пресс-служба UPC.  

Операції у банкоматах та POS-терміналах

Найчастіше картками громадяни розраховувались у POS-терміналах - 62% від загальної кількості операцій. Це на 17% більше і за кількістю окремих розрахунків, і за їхньою загальною сумою, ніж у березні 2019 року. Середня сума покупки за рік не збільшилась та дорівнює 667 грн.

23% від загальної кількості операцій припадає на банкомати. Трансакцій зі зняття готівки в них стало менше на 21%, а загальна сума скоротилася на 13,2% у порівннянні з березнем минулого року. Середня сума зняття готівки в банкоматі - 3 128 грн.

Онлайн-платежі зростають

У березні українці здійснили на 29,3% більше інтернет-операцій, а витрати онлайн зросли у 2,7 рази. Середня сума оплати збільшилась до 1400 грн. Рік тому вона складала всього 500 грн, підкреслюють в UPC. 

“У зв’язку із впровадженням карантинних заходів в Україні держателі карток стали більше та частіше купувати онлайн. Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відеоігри”, - зазначають в UPC. 

Стрімко зростала інтернет-оплата харчових продуктів - загальна сума таких платежів подвоїлась, а кількість збільшились на 126%.  Далі йдуть платежі за готову їжу: +63% за кількістю операцій та +93% за сумою. 

У березні українці на 51% частіше оплачували таксі та витратили на це на 46% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.  

Суттєво зменшились платежі за авіа- та залізничні квитки: на 39% за кількістю та 68% за сумою. Скоротилися й оплати в онлайн-магазинах одягу - на 59% за кількістю трансакцій та на 19% в грошах.

Карткові перекази 

Перекази з картки на картку складають лише 3,8% від загальної кількості операцій з ними. Але в березні спостерігалось збільшення кількості таких переказів на 54%. А грошові потоки збільшились на 62% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Середня сума переказу дорівнювала 2 245 грн.

Зважаючи на продовження карантинних заходів, UPC прогнозує зменшення операцій з картками у квітні.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі