Карантин та ринок праці: Вакансій на всіх не вистачає (інфографіка)

15.06.2020, 20:37
Карантин та ринок праці: Вакансій на всіх не вистачає (інфографіка) - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Експерти порталу з пошуку роботи проаналізували, хто найчастіше шукав роботу під час карантину та в яких сферах її пропонували

Фахівці компанії Robota.ua дослідили, які вакансії були найпопулярнішими під час карантину та скільки роботодавці платили працівникам в умовах кризи.

Яку роботу шукали українці

Найчастіше українцям пропонували роботу в сфері торгівлі та обслуговування. Саме ця сфера найменше постраждала під час карантину.

За двома найпопулярнішими вакансіями "продавця" та "менеджера з продажу" протягом останніх трьох місяців з березня по травень 2020 року на сайті Robota.ua було розміщено 11 747 вакансій.

(rabota.ua)

В той же час кількість резюме на ці позиції сягнула 212 768 шт., що у 18 разів більше. 

(rabota.ua)

Кому роботодавці найбільше платять

Провідні місця в списку вакансій з найвищими зарплатами традиційно посідають представники IT-сфери та науковці. Причому навіть під час кризи попит та пропозиція за цими напрямками були врівноважені. А в деяких випадках роботодавці пропонували кандидатам вищий рівень доходу від того, який вони бажали б отримувати.

Пропозиції роботодавців щодо заробітної плати

(rabota.ua)

Очікування кандидатів щодо рівня майбутнього доходу

(rabota.ua)

Хто постраждав від карантину найбільше

Під час карантину практично повністю зупинилась діяльність готельно-ресторанного бізнесу, або HoReCa (слово є акронімом від перших двох букв у словах Hotel, Restaurant, Cafe/Catering).

Так, з березня по квітень за професіями "кухар" та "кухар-універсал" було 1414 вакансій, а кількість шукачів становила 18 544 чол. За професією "офіціант" – 405 вакансій проти 14 791 резюме.

Згідно з даними Opendatabot, на сьогодні в країні відкрились 83% ресторанів з тих, що працювали до карантину. 

Загальні дані щодо заробітних плат від Opendatabot

У перші дні карантину рівень очікуваної заробітної плати в Україні в цілому підвищився з 13 000 грн до 15 000 грн, але потім знизився. Зараз шукачі роботи претендують у середньому на 12 000 грн. 

Пропозиції роботодавців також трохи знизилися та складають тепер у середньому близько 12 000 грн. Про це також свідчить інфографіка, розміщена на порталі Robota.ua:

(rabota.ua)

Де українці шукають вихід

Диспропорція між наявними вакансіями та кількістю людей, що шукають роботу стала причиною зростання попиту на роботу за кордоном.

За даними НБУ, одночасно з початком карантину відновився тренд шукати роботу за кордоном.

Графіки (зліва направо): Пропозиція робочої сили, Індекс міграційних настроїв*

вакансії
Натисніть, щоб збільшити

  • 30 квітня LIGA.net за участі експертів Robota.ua, Work.ua та Держслужби зайнятості склала перелік найпотрібніших під час кризи вакансій.
  • Згідно з травневим дослідженням VoxUkraine, ринок праці залишився у глибокому карантині: на кожну вакансію припадає 3,5 резюме.

Рекомендуємо прочитати: Сумне неспівпадіння: кого потребують на ринку праці в Україні, а на кого вчиться молодь 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі