Карантин: для одержувачів пенсій та соцдопомоги спростили відкриття банківських рахунків

12.11.2020, 17:55
Карантин: для одержувачів пенсій та соцдопомоги спростили відкриття банківських рахунків - Фото
Фото: depositphotos.com

Пенсіонери та одержувачі соцдопомоги зможуть рідше відвідувати банки

Кабінет міністрів спростив процедуру відкриття поточних рахунків одержувачам пенсій та грошової допомоги. Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики.

"У зв’язку з поширенням COVID-19, що є особливо небезпечним для людей похилого віку, ухвалена урядом (11 листопада) постанова зменшить кількість відвідувань установ при призначенні пенсій та грошової допомоги", – зазначається у повідомленні.

Що саме передбачає постанова

Рішення уряду надає можливість відкриття поточних рахунків одержувачам пенсії чи грошової допомоги без попереднього звернення до банку. Для відкриття такого рахунку потрібно лише звернутися до органу Пенсійного фонду (чи органу соціального захисту населення).

Пенсійний фонд (чи орган соціального захисту населення) формуватиме списки одержувачів пенсії (соцдопомоги) та передаватиме їх разом з необхідними документами для відкриття рахунку до відповідного банку.

Банк відкриватиме на підставі отриманих даних поточні рахунки одержувачам і надаватиме Пенсійному фонду (органу соцзахисту) реквізити.

"Це дасть змогу призначати пенсію (грошову допомогу) одержувачам чи переводити їх виплату на поточний рахунок, відкритий у банку, за одне відвідування Пенсійного фонду (органу соціального захисту), що зменшить контакти з іншими особами в період карантину", – підкреслюють у Мінсоцполітики.

Також уряд встановив єдині вимоги до банків, через які проводиться виплата пенсій, грошової допомоги та виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Як було раніше

Раніше пенсіонеру (чи одержувачу соцдопомоги) потрібно було йти спочатку до Пенсійного фонду, потім до банку для відкриття рахунку, а за деякий час – знову до банку.

"Це була ціла процедура, досить обтяжлива, а під час коронавірусу вона стала ще й дуже небезпечною. Тепер має запрацювати політика одного звернення, коли людина просто йде до Пенсійного фонду, далі за зверненням самого фонду або органу соціального захисту відкриватимуть рахунок у банку", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Скільки пенсіонерів в Україні

На 1 липня 2020 року загальна кількість пенсіонерів в Україні – 11,242 млн осіб.

Середній розмір пенсійної виплати в Україні на 1 липня 2020 року – 3393,54 грн ($120,5 за офіційним курсом на 12 листопада).

  • У вересні у Мінсоцполітики повідомили, скільком пенсіонерам підвищать пенсії у 2021 році.

  • У жовтні фахівці Пенсійного фонду роз'яснили українцям, як скористатися сервісом автоматичного призначення пенсії.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі