Карантин для грошей: як готівку захищатимуть від коронавірусу

25.03.2020, 16:12
Карантин для грошей: як готівку захищатимуть від коронавірусу - Фото
Фото: depositphotos.com

Нацбанк прийматиме від банків банкноти і монети, що перебували в обігу, і замість них видаватиме безпечну готівку

Для зниження ризиків передачі вірусу через готівку Нацбанк видаватиме її банкам із власних сховищ. А ще тимчасово припинить продавати пам’ятні монети. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

В першу чергу банкам нададуть готівку із запасів, сформованих до епідемії. Потім - готівку, яку потримали на карантині. Вилучені з обігу банкноти і монети триматимуть у сховищах принаймні 14 днів. Після цього будуть рахувати і пакувати якісні банкноти в пачки з термоплівкою. Додатковою мірою дезінфекції буде обробка пачок у термоусадковій печі при температурі до 160 градусів за Цельсієм.

Разом з тим невідомо, хто і як знезаражує іноземну готівкову валюту. У НБУ повідомили тільки, що закликали банки до обережності.

Більше розповіли в державному “Укргазбанку” – там усі банкноти і монети, які поступають в касу, дезінфікують за допомогою кварцових опромінювачів. Інкасаторів та касирів банку забезпечили медичними масками і рукавичками. Приміщення, в яких перераховують кошти, постійно дезінфікують і провітрюють.

Нагадаємо, безпечнішими є безготівкові, у тому числі безконтактні, розрахунки.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі