Карантин. Держава профінансувала зарплати для 100 000 працівників

02.06.2020, 17:11
Карантин. Держава профінансувала зарплати для 100 000 працівників - Фото
Ілюстративне фото: unsplush.com

Погоджено понад 9 000 заяв представників малого та середньому бізнесу для виплати працівникам

На 1 червня роботодавці подали до центрів зайнятості 12 763 заяви з пакетами документів для отримання допомоги по частковому безробіттю в період карантину. Було ухвалено 9024 рішення про надання такої допомоги. Ці кошти будуть спрямовані на виплати заробітних плат для майже 100 000 працівників. Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Найбільшу кількість звернень було отримано від представників малого та середнього бізнесу Сумської, Харківської, Івано-Франківської, Чернігівської та Запорізької областей.

Допомога виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування, який у березні цього року був збільшений майже на 500 млн грн. Вона надається роботодавцям, які представляють малий та середній бізнес і скоротили або взагалі зупинили діяльність у зв’язку з карантином. Загальне фінансування цієї програми Кабінетом міністрів склало 4,72 млрд грн.

Працівники отримуватимуть кошти за кожну годину, яка була скорочена, у розмірі двох третин тарифної ставки або окладу. Загалом ця сума не може перевищувати 4723 грн на місяць. Надаватиметься така допомога протягом усього карантину та ще одного місяця після нього.

  • 22 квітня уряд затвердив компенсації витрат на заробітні плати для малого та середнього бізнесу.
  • 29 квітня на сайті Кабміну опублікували інструкцію для роботодавців, як оформити допомогу по частковому безробіттю.
  • На 12 травня документи для отримання допомоги по частковому безробіттю подали близько 7000 роботодавців.

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі