Яку частину зарплати боржника може утримувати виконавча служба: роз'яснення

12.04.2021, 14:26
Яку частину зарплати боржника може утримувати виконавча служба: роз
Фото: depositphotos.com

Відрахування з доходів боржника здійснюються виходячи з суми, що залишається після утримання податків

В межах примусового виконання рішення суду виконавча служба може утримувати частину заробітної плати, пенсії, стипендії чи іншого доходу боржника. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції.

Утримання з таких виплат здійснюється у разі відсутності у боржника коштів на рахунках у банках чи в інших фінустановах, а також у разі відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі сум, які підлягають стягненню.

Який максимум може стягуватися з зарплати, стипендії чи пенсії

Законодавство передбачає, що відрахування з доходів боржника здійснюються виходячи з суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного соцвнеску.

Із зарплати боржника може бути утримано за виконавчими документами:

- у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку з втратою годувальника, майнової або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням – 50%;

- за іншими видами стягнень (якщо інше не передбачено законом) – 20%.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати зарплати не може перевищувати 50% від зарплати, що має бути виплачена працівнику (навіть у разі відрахування за кількома виконавчими документами).

Але це обмеження не поширюється на відрахування з зарплати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань з зарплати не може перевищувати 70%.

З пенсії може бути відраховано:

- не більше 50% її розміру на виплату аліментів, на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках;

- не більше 20% – за іншими видами стягнень.

Як боржник може дізнатися про відкриття виконавчого провадження

Якщо громадянину надійшов виклик від державного виконавця, це означає, що стосовно цієї особи (боржника) вже відкрито виконавче провадження.

Державний виконавець не пізніше наступного робочого дня від моменту надходження виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, яка надсилається боржнику рекомендованим поштовим відправленням.

У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається ідентифікатор для доступу до інформації щодо виконавчого провадження в автоматизованій системі виконавчого провадження.

Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання виконавчого документа, якщо йому надіслано постанову стосовно відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження вносяться відповідні відомості до Єдиного реєстру боржників.

Як перевірити, чи є особа в реєстрі боржників

Щоб перевірити, чи внесені відомості про ту чи іншу особу до цього реєстру, необхідно перейти за посиланням, вказавши прізвище, ім'я та по батькові або реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код особи).

Таким чином будь-хто може у зручний час перевірити, чи відкрито стосовно нього виконавче провадження.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі