Які товари найбільш затребувані під час карантину - дані торгових майданчиків

07.04.2020, 16:57
Які товари найбільш затребувані під час карантину - дані торгових майданчиків  - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

На онлайн-платформах OLX та Rozetka користувачі активніше шукають товари для фітнесу й прибирання будинку

У березні покупці більше цікавилися товарами для спорту та прибирання будинку. А ще стали частіше шукати велосипеди й мопеди. Такі дані опублікували на платформі OLX. Про схожі тенденції в поведінці користувачів розповів засновник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін. 

Підвищився попит на побутову хімію. Кількість унікальних користувачів, які переглядали такі оголошення, збільшилася в 4,5 рази порівняно  з першим тижнем березня. Пропозиція теж зросла: якщо на початку місяця в день публікували близько 340 оголошень про продаж засобів для миття, то до кінця місяця показник досяг 1150. 

Інтерес до товарів для догляду за собою виріс більше ніж удвічі. Підвищилася і пропозиція. На початку місяця кожен день з’являлося близько 2340 оголошень в розділі "Краса і здоров’я", потім число збільшилося до 4580. 

У перший тиждень березня близько 3 000 користувачів в день цікавилися товарами для фітнесу. У 20-х числах березня кількість переглядів збільшилася до 6300. Пропозиція залишилася майже на колишньому рівні. 

Користувачі почали майже в два рази частіше переходити на повідомлення про продаж продуктів харчування. Кількість нових пропозицій зросла на 71%. 

"Монополією", "Уно" та іншими настільними іграми стали цікавитися на 79% більше. А кількість таких нових оголошень зросла на третину. Українці в півтора рази частіше реагували на оголошення про продаж ігрових приставок на тлі зростання пропозиції на 22%. 

В топах за запитами - велосипеди і мотоцикли. Кількість бажаючих купити велосипед зросла на 70%, мотоцикл - на 33%. Стало більше й оголошень у цій категорії, хоч і не набагато. 

За словами засновника маркетплейсу Rozetka Владислава Чечоткіна, останнім часом підвищився попит на товари першої необхідності. 

"Більше купують харчові продукти й побутову хімію. Ми спостерігаємо небувале зростання продажів товарів для фітнесу - на 250%. Ще на 280% популярнішими стали товари для творчості, на 156% - настільні ігри та на 40% - книги", - розповів він в інтерв'ю MC.today

Чечоткін зазначив, що інтерес покупців до побутової техніки і електроніки знизився на 37%. Чек став довшим, але його загальна сума зменшилася - користувачі вибирають дешевші товари. 

  • В Україні з 11 березня - карантин, а з 25 березня по 24 квітня - режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу. Влада закликає людей залишатися вдома і мінімізувати соціальні контакти. 

  • За даними дослідження Info Sapiens, в умовах карантину у 38% українців скоротився регулярний дохід, 16% його втратили, 14% залишилися без роботи.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі