Які ускладнення COVID-19 дають право на реабілітацію за рахунок Фонду соцстрахування

18.01.2021, 17:07
Які ускладнення COVID-19 дають право на реабілітацію за рахунок Фонду соцстрахування - Фото
Ілюстративне фото: Роман Балук

Деякі ускладнення коронавірусної хвороби дають українцям право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соцстрахування

У Фонді соціального страхування роз'яснили, які ускладнення коронавірусної хвороби дають українцям право на реабілітаційне лікування за кошти ФССУ. Про це йдеться у повідомленні Фонду.

"Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, можуть пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України", – зазначається у повідомленні.

Хто має право на реабілітацію за кошти ФССУ

Пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком №39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду.

Зокрема, це стосується ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.

"Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності", – йдеться у повідомленні.

Крім того, для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, ФССУ фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

Як оформити реабілітацію за кошти ФССУ

Після оформлення висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) заклад охорони здоров’я інформує Фонд соцстрахування про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Пацієнт передає представнику Фонду соцстрахування відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору з санаторно-курортним закладом.

100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соцстрахування.

Як отримати консультацію

У разі наявності питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду соцстрахування, застраховані особи можуть звертатися до відповідних управлінь виконавчої дирекції ФССУ.

Контакти гарячих ліній у розрізі регіонів наведені за посиланням http://www.fssu.gov.ua/.../main/uk/publish/article/968493

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У листопаді у Фонді соцстрахування роз'яснили, як отримати виплати за лікарняним листком.
  • На початку січня стало відомо, що Фонд соцстрахування спростив оплату лікарняних для хворих з діагнозом COVID-19.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі