Які категорії громадян мають право на податкову знижку: роз'яснення

04.03.2021, 08:10
Які категорії громадян мають право на податкову знижку: роз
Фото: depositphotos.com

У разі понесення певних витрат громадяни мають право на повернення частини податку на доходи фізосіб, утриманого з заробітної плати

Деякі категорії громадян мають право на податкову знижку, тобто на повернення частини податку на доходи фізичних осіб, утриманого з заробітної плати. Відповідне роз'яснення надали у Державній податковій службі.

Хто має право на знижку

Таке право виникає у платників податків у разі понесення витрат, перелік яких визначено у статті 166 Податкового кодексу.

До таких витрат відносяться:

- проценти, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом;

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- кошти, сплачені платником податку на користь українських вищих та професійно-технічних навчальних закладів як оплата вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій або оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини (включаючи сплату державного мита);

- кошти, сплачені у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива біоетанолу, біодизеля, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Як часто українці звертаються за податковою знижкою

З початку 2021 року задекларували право на податкову знижку близько 14 000 громадян. Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена ними до повернення, складає близько 50 млн грн.

Найбільше громадяни декларують право на податкову знижку за витратами, понесеними на користь закладів освіти (подано 11 000 декларацій) та за витратами на сплату страхових платежів та пенсійних внесків (2 200 декларацій).  

Платник податку має право скористатись податковою знижкою до кінця податкового року, наступного за звітним. Тобто останній день подання декларації для отримання податкової знижки за 2020 рік – 31 грудня 2021 року включно.  

У разі, якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Скільки декларацій про доходи за 2020 рік вже подали українці

З початку 2021 року, коли розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих за 2020 рік, українці вже подали майже 60 000 податкових декларацій, в яких задекларовано загальний дохід у сумі 10,3 млрд грн.

До сплати платниками визначено податкові зобов’язання на суму 323,4 млн грн, з них 280,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 42,7 млн грн військового збору. 

Жителі столиці задекларували 82,2 млн грн податкових зобов’язань, жителі Львівської області – майже 42 млн грн, Запорізької області – 20 млн грн.

Останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік – 30 квітня 2021 року.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі