Як захиститися від шахраїв при зборі коштів на благодійність: відео

17.11.2020, 14:03
Як захиститися від шахраїв при зборі коштів на благодійність: відео - Фото
Ілюстрація: depositphotos.com

Шахраї нерідко намагаються вкрасти з карткових рахунків кошти, які інші люди збирають на благодійність

Під час збору коштів на благодійність треба дотримуватися правил фінансової безпеки, щоб шахраї не могли викрасти зібрані гроші. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного банку.

"Добрі діла та благодійність змінюють наш світ та роблять його кращим. Збір благодійних коштів іноді здатен врятувати чиєсь життя, допомогти людині, яка перебуває у скрутному становищі. Проте часто оголошення про збір коштів потрапляють у фокус уваги шахраїв. Такі аферисти не цураються атакувати платіжні картки, на які надходить благодійна допомога", – зазначають у Нацбанку.

Як діють шахраї

Щоб заволодіти коштами, шахраї виманюють телефоном конфіденційну інформацію (секретні паролі, реквізити картки). Потім перевипускають sim-картку, отримують доступ до фінансового номера телефону, прив’язаного до платіжної картки, а потім – зібраних коштів.

Як протидіяти зловмисникам

Щоб уникнути подібних випадків та безпечно збирати благодійні внески, варто дотримуватися наступних правил:

- у оголошеннях про збір коштів не треба вказувати фінансовий номер телефону. Якщо ж це вкрай необхідно, то спершу потрібно захистити його – перейти на контрактне обслуговування або пройти ідентифікацію у мобільного оператора;

- для збору коштів краще використовувати віртуальну картку, щоденно перераховуючи зібрані кошти з віртуальної на основну картку;

- варто встановити ліміти та sms-інформування на картці.

У разі виникнення сумнівів у тій чи іншій ситуації можна зателефонувати на гарячу лінію Національного банку за номером 0 800 505 240.

Якщо людина все ж стала жертвою шахраїв, необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі