Як захистити систему інтернет-банкінгу від шахраїв: поради

16.11.2020, 14:26
Як захистити систему інтернет-банкінгу від шахраїв: поради - Фото
Фото: depositphotos.com

Фахівці, які займаються розробкою антивірусного програмного забезпечення, порадили українцям, як захиститися від шахрайства

Щоб поліпшити захист системи інтернет-банкінгу та не стати жертвою шахраїв, варто дотримуватися певних правил безпеки. Про це повідомляється на Facebook-сторінці комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації.

Як зазначають у комітеті, отримання доступу до інтернет-банкінгу є однією з найпопулярніших цілей кіберзлочинців.

Як зловмисники крадуть гроші

Зазвичай, викрадення грошових коштів починається з фішингового повідомлення, яке спонукає одержувача натиснути на шкідливе посилання або на нібито безпечне вкладення.

"Насправді такі вкладення часто завантажують банківські трояни, які намагаються отримати доступ до фінансових рахунків жертви", – йдеться у повідомленні.

Поради фахівців

Щоб не стати жертвою шахраїв, фахівці, які займаються розробкою антивірусного програмного забезпечення, радять:

- використовувати тільки офіційні магазини мобільних застосунків та перевіряти безпеку програм, які завантажуються;

- регулярно оновлювати операційну систему та програмне забезпечення. Це дозволяє виправити вразливості системи, які кіберзлочинці намагаються використовувати для зараження пристрою;

- створювати надійні паролі та не використовувати їх повторно. Використання однакових паролів для онлайн-банкінгу, соціальних мереж та інших облікових записів може призвести до серйозних наслідків у разі витоку даних.

Крім того, фахівці радять користувачам мобільних пристроїв використовувати надійний мобільний додаток з безпеки, який має функцію захисту онлайн-платежів.

Користувачам ноутбуків і комп'ютерів потрібен продукт з безпеки, який надає безпечний браузер для введення облікових даних клієнта і здійснення банківських операцій.

Також важливою є наявність функцій антифішингу та шифрування даних, які захищають від викрадення банківських реквізитів та інших конфіденційних або фінансових даних.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте своїм фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У жовтні фахівці Національного банку порадили українцям, як мінімізувати ризики шахрайства при здійсненні покупок в інтернеті.

  • На початку листопада у кіберполіції попередили українців, що шахраї нерідко активізуються у період розпродажів та знижок, намагаючись заволодіти коштами громадян.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі