Фахівці, які займаються розробкою антивірусного програмного забезпечення, порадили українцям, як захиститися від шахрайства
Щоб поліпшити захист системи інтернет-банкінгу та не стати жертвою шахраїв, варто дотримуватися певних правил безпеки. Про це повідомляється на Facebook-сторінці комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації.
Як зазначають у комітеті, отримання доступу до інтернет-банкінгу є однією з найпопулярніших цілей кіберзлочинців.
Як зловмисники крадуть гроші
Зазвичай, викрадення грошових коштів починається з фішингового повідомлення, яке спонукає одержувача натиснути на шкідливе посилання або на нібито безпечне вкладення.
"Насправді такі вкладення часто завантажують банківські трояни, які намагаються отримати доступ до фінансових рахунків жертви", – йдеться у повідомленні.
Поради фахівців
Щоб не стати жертвою шахраїв, фахівці, які займаються розробкою антивірусного програмного забезпечення, радять:
- використовувати тільки офіційні магазини мобільних застосунків та перевіряти безпеку програм, які завантажуються;
- регулярно оновлювати операційну систему та програмне забезпечення. Це дозволяє виправити вразливості системи, які кіберзлочинці намагаються використовувати для зараження пристрою;
- створювати надійні паролі та не використовувати їх повторно. Використання однакових паролів для онлайн-банкінгу, соціальних мереж та інших облікових записів може призвести до серйозних наслідків у разі витоку даних.
Крім того, фахівці радять користувачам мобільних пристроїв використовувати надійний мобільний додаток з безпеки, який має функцію захисту онлайн-платежів.
Користувачам ноутбуків і комп'ютерів потрібен продукт з безпеки, який надає безпечний браузер для введення облікових даних клієнта і здійснення банківських операцій.
Також важливою є наявність функцій антифішингу та шифрування даних, які захищають від викрадення банківських реквізитів та інших конфіденційних або фінансових даних.
Нагадування ЛІГА.Money
Не ризикуйте своїм фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
У жовтні фахівці Національного банку порадили українцям, як мінімізувати ризики шахрайства при здійсненні покупок в інтернеті.
На початку листопада у кіберполіції попередили українців, що шахраї нерідко активізуються у період розпродажів та знижок, намагаючись заволодіти коштами громадян.
Коментарі