Як захистити заощадження на банківському рахунку: поради кіберполіції

24.12.2020, 16:52
Як захистити заощадження на банківському рахунку: поради кіберполіції - Фото
Фото: pixabay.com

Щоб захистити гроші на банківському рахунку від шахраїв, варто дотримуватися певних правил безпеки

У кіберполіції радять українцям бути обачливими та дотримуватися правил безпеки, щоб захистити свої гроші на банківських рахунках від шахраїв. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Правила безпеки

Щоб захистити заощадження на банківському рахунку, необхідно:

- користуватися послугами лише перевірених сервісів для здійснення грошових переказів або платежів. Для онлайн-розрахунків рекомендовано використовувати тільки сайти із захищеним протоколом (https://);

- не можна передавати нікому дані своєї банківської картки (термін дії, cvv-код, pin-код, а також одноразові паролі з sms). Працівник банку ніколи не спитає таку інформацію;

- необхідно встановити ліміт на операції по карті (наприклад, 500 чи 1000 грн на добу);

- потрібно обов'язково підключати послугу мобільного банкінгу;

- у мобільного оператора потрібно відключити сервіс віддаленої заміни sim-карти.

Крім того, у кіберполіції радять мати окремий номер телефону, щоб не використовувати свій фінансовий номер для спілкування та авторизації у соцмережах.

Скільки грошей шахраї вкрали з карток українців

За даними Національного банку, у січні-червні цього року зафіксовано 47 500 випадків шахрайства з платіжними картками та банківськими рахунками українців на загальну суму 86,4 млн грн, тоді як за перше півріччя 2019 року – 34 700 таких випадків на загальну суму 72,6 млн грн. 

У той же час середній розмір втрат на одну шахрайську операцію у першому півріччі нинішнього року зменшився до 1819 грн (з 2100 грн у січні-червні 2019 року).

Також зменшується кількість банків, клієнти яких постраждали від шахрайських операцій. У першому півріччі цього року про такі збитки відзвітували 27 банків-учасників карткових платіжних систем (40% від загальної кількості банків), а в першому півріччі 2019 року – 30 банків-учасників (44% від загальної кількості банків).

В НБУ пов'язують збільшення кількості та обсягу шахрайських операцій в нинішньому році з активним переходом українців на безготівкові розрахунки після введення карантинних заходів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі