Як вкладнику вирішити спір з банком без суду: рекомендації

26.10.2020, 18:16
Як вкладнику вирішити спір з банком без суду: рекомендації - Фото
Ілюстративне фото: LIGA.net

Судовий процес між вкладником та банком може бути тривалим та безуспішним для позивача

Спірні питання між вкладником і банком можуть вирішуватися у судовому порядку, але існують альтернативні шляхи досудового розв'язання таких питань. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Перед тим, як розпочати тривалий і не завжди ефективний судовий процес, пропонуємо ознайомитися з альтернативними шляхами вирішення спору з банком", – зазначається у повідомленні.

У першу чергу варто спробувати владнати проблему, звернувшись до банку безпосередньо. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію банку або написавши лист-звернення до банку на адресу для листування.

Якщо спірне питання безпосередньо з банком вирішити не вдалося, необхідно звернутися до Національного банку як регулятора (зателефонувати на гарячу лінію НБУ можна за номером 0 800 505 240).

У випадку, коли той чи інший банк-учасник Фонду гарантування вкладів порушує інтереси вкладників (наприклад, не надає клієнту інформацію про систему гарантування вкладів, порушує порядок розкриття інформації про умови залучення вкладів), можна звернутися до відділу захисту прав вкладників Фонду, надіславши лист електронною поштою на адресу: [email protected]

У разі виникнення будь-яких спірних питань щодо отримання гарантованої суми необхідно звертатись до Фонду гарантування. Інформація щодо порядку звернення розміщена на сайті Фонду у розділі "Звернення громадян".

Якщо вкладник все ж вирішив звернутися до суду, то довідкову інформацію про судову систему та відповіді на питання щодо реалізації права на судовий захист він може знайти на порталі "Судова влада України".

"Пам’ятайте! Перед тим, як вчиняти значущі юридичні дії, варто отримати консультацію юриста", – підкреслюють у Фонді гарантування.

На 1 жовтня 2020 року учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб були 73 з 74 українських банків. Не є учасником Фонду лише державний Ощадбанк.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі