Як встановити квартирний лічильник тепла і в яких випадках це неможливо

17.06.2021, 16:25
Як встановити квартирний лічильник тепла і в яких випадках це неможливо - Фото
Фото: depositphotos.com

Не у всіх будинках існує технічна можливість встановлення квартирного теплового лічильника

Щоб оптимізувати витрати на опалення житла взимку, доцільно встановити квартирний лічильник теплової енергії. Про це йдеться у повідомленні компанії "Київтеплоенерго".

"Літо – оптимальний час встановити лічильник тепла, якщо у будинку передбачена така можливість. Міжопалювальний період – ідеальний час подбати про коректність ваших нарахувань наступної зими", – зазначають у компанії.

В яких будинках неможливо встановити квартирний лічильник

Перш за все споживач комунальних послуг має з’ясувати, чи існує технічна можливість встановлення квартирного теплового лічильника.

Це залежить від типу будинкової системи опалення.

Встановлення лічильника тепла у вертикальній та комбінованій (змішаній) системі опалення не передбачається законодавством.

Подальші дії

Далі необхідно скласти акт технічної можливості на встановлення квартирного лічильника теплової енергії. Для цього необхідно самостійно обрати організацію, що має ліцензію на виконання таких робіт. Спеціалісти проведуть обстеження системи опалення в квартирі та складуть такий акт.

Оформлений акт технічної можливості (оригінал) необхідно передати до структурного підрозділу "Енергозбут" компанії "Київтеплоенерго". Це можна зробити так:

- через скриньку у відділенні Центру комунального сервісу (актуальні адреси наведені за посиланням: https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/);

- передати акт спеціалісту Центру комунального сервісу, записавшись в електронну чергу за посиланням https://cks.com.ua/equery;

- через скриньку структурного підрозділу "Енергозбут" компанії "Київтеплоенерго" (вул. Жилянська, 83/53, перший поверх).

Далі необхідно отримати погоджений акт технічної можливості для монтажу лічильника. Про те, де і коли можна забрати цей документ, поінформує спеціаліст "Київтеплоенерго" або Центру комунального сервісу.

Після цього можна здійснювати монтаж теплового лічильника.

Необхідно також опломбувати цей прилад та поставити його на облік. Для цього можна замовити послугу опломбування лічильника в Центрі комунального сервісу за телефоном 044 247 40 40 або за посиланням: https://cks.com.ua/remote.

Що ще важливо

Важливо пам'ятати, що проєктну документацію для встановлення теплового лічильника розробляти не потрібно (це передбачає стаття 4 наказу Мінрегіону №205 від 9 серпня 2018 року).

За розгляд акта технічної можливості, за опломбування та постановку приладу на абонентський облік додаткова оплата не стягується.

У середньому раз на чотири роки (але не частіше ніж зазначено у паспорті приладу) необхідно проводити повірку теплового лічильника.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У вересні 2020 року фахівці Міністерства юстиції роз'яснили українцям, хто повинен платити за установку індивідуальних лічильників газу.
  • У квітні 2021 року у Міністерстві юстиції розповіли, яку відповідальність несуть споживачі у разі несплати за комунальні послуги.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі