Як віддалено отримати довідку ДПС про доходи і сплачені податки: роз'яснення

22.02.2021, 14:14
Як віддалено отримати довідку ДПС про доходи і сплачені податки: роз
Фото: pixabay.com

Отримати таку довідку можна в електронному кабінеті платника податків

У Державній податковій службі пояснили, як громадяни дистанційно можуть отримати довідку про отримані доходи і сплачені податки. Про це йдеться у повідомленні ДПС.

"Для спрощення спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями Державною податковою службою запроваджено новий е-сервіс отримання відомостей з державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми отриманих доходів та утриманих податків в електронному вигляді", – зазначають у ДПС.

Як отримати таку довідку

Для цього потрібно за допомогою засобів Електронного кабінету платника податків (https://cabinet.tax.gov.ua) подати запит та отримати відповідь "Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків", засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС.

Електронний документ, засвідчений  кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом документа, виданого податковим органом у паперовій формі.

Перевірити правовий статус підпису можна на офіційному сайті центрального засвідчувального органу в розділі "Довірчі послуги" – "Перевірити підпис" за посиланням https://czo.gov.ua/verify.

Одержувач електронного документа отримує можливість ідентифікувати підписувача такого документа.

В рамках нового електронного сервісу громадяни можуть отримати інформацію про свої доходи та сплачені податки за період, починаючи з першого кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з поквартальною розбивкою).

Що таке електронний кабінет платника податків

Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з використанням електронного цифрового підпису.

Такий кабінет надає платникам податків можливість працювати з податковими органами дистанційно у режимі реального часу, а саме:

- подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису та переглядати подану податкову звітність;

- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів;

- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних (податковий номер платника податків, назва платника податків, основний вид діяльності тощо);

- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного соцвнеску.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі