Арешт з майна чи коштів боржника може бути знятий не тільки за рішенням суду
Якщо в рамках виконавчого провадження на рухоме або нерухоме майно боржника накладався арешт, то після завершення виконавчого провадження такий арешт знімається. У Міністерстві юстиції роз'яснили, як саме це відбувається.
У разі ухвалення судом рішення щодо зняття арешту з майна – він знімається за постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли виконавцю стало відомо про такі обставини.
Виконавець також зобов'язаний зняти арешт з банківського рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти на цьому рахунку заборонено звертати стягнення згідно з законом "Про виконавче провадження".
Якщо виявлено порушення порядку накладення арешту на майно боржника – з цього майна може зніматися арешт за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому підпорядкований державний виконавець, що допустив порушення.
Арешт з майна може зніматися за постановою виконавця за наявності письмового висновку експерта, суб'єкта оціночної діяльності щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв'язку зі значним ступенем його зносу чи пошкодження.
Зняття арешту також можливе, якщо витрати, пов'язані зі зверненням стягнення на таке майно, перевищують грошову суму, за яку його можуть продати.
В усіх інших випадках арешт з майна чи коштів боржника знімається за рішенням суду.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
У жовтні фахівці Національного банку роз'яснили українцям, чи можуть арештувати зарплатний банківський рахунок боржника.
На початку листопада стало відомо, що Мін'юст запроваджує систему автоматизованого арешту рахунків боржників.
Коментарі