Як самостійно розрахувати вартість доставки газу: роз'яснення

28.12.2020, 15:47
Як самостійно розрахувати вартість доставки газу: роз
Ілюстративне фото: LIGA.net

Споживачі природного газу можуть самостійно розрахувати вартість доставки палива

Навіть коли газ не споживається, оператори газорозподільних мереж тримають паливо в системі під певним тиском, щоб газ був доступним споживачам будь-якої миті; на фінансування цих робіт і спрямовується плата за доставку газу. Про це йдеться на Facebook-сторінці порталу для споживачів природного газу 104.ua.

Як самостійно розрахувати вартість доставки газу

Щоб самостійно розрахувати вартість доставки (розподілу) газу, кожен окремий споживач природного газу повинен з'ясувати, який обсяг споживання енергоносія був минулого року та помножити цей показник на тариф своєї газорозподільної компанії.

Якщо поділити отриману суму на 12 рівних платежів – це і буде розмір щомісячної плати за доставку газу.

Систему нарахування плати за розподіл газу рівними частинами впродовж року  створено для того, щоби зменшити фінансове навантаження на споживачів в осінньо-зимовий період.

"Нові тарифні умови досить прозорі та вигідні кожному: є і стимул економити енергоносій, і можливість прогнозовано сплачувати за свій розподіл газу протягом року", – йдеться у повідомленні.

Від чого залежить плата за доставку газу

Вартість доставки газу залежить не від обсягів споживання у поточному році, а від користування газорозподільною потужністю.

Розмір плати за доставку газу для кожного споживача розраховується індивідуально – з урахуванням обсягів фактичного споживання газу у попередньому газовому році.

Якщо у поточному році споживач завдяки заходам з енергозбереження зменшує обсяг споживання палива, то наступного року платитиме за доставку меншої кількості одиниць енергоносія до оселі.

Чому можуть зрости тарифи на доставку газу

Складовою вартості послуги доставки газу є тариф, що встановлюється регулятором (НКРЕКП).

25 листопада регулятор схвалив проєкти постанов про підвищення (у переважній більшості випадків) тарифів для облгазів на доставку газу.

У 20 компаніях тарифи можуть підвищитись на 12-183% (у середньому – на 80%).

Таке рішення НКРЕКП почне діяти не раніше 1 січня 2021 року.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі