Як реструктуризувати іпотечний кредит у збанкрутілому банку: роз'яснення

17.11.2020, 11:43
Як реструктуризувати іпотечний кредит у збанкрутілому банку: роз
Фото: depositphotos.com

Позичальники банків-банкрутів можуть здійснювати погашення кредитів, користуючись пільговими умовами

Позичальники неплатоспроможних банків, які мають іпотечні кредити, можуть скористатися програмою реструктуризації, яку з 2018 року пропонує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Які умови реструктуризації

Умови програми реструктуризації є однаковими для всіх банків, що ліквідуються. Цією програмою можуть скористатися також позичальники банку "Аркада", рішення про ліквідацію якого НБУ ухвалив у кінці вересня цього року.

"Реструктуризація дозволяє зберегти гарну кредитну історію, зменшити фінансове навантаження, у тому числі на період добудови будинку, у якому знаходиться предмет іпотеки (квартира), а також відтермінувати продаж кредиту", – зазначила заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай.

Відсоткова ставка за користування кредитом на період реструктуризації становитиме 0,01%, комісійна винагорода – 1 грн, а щомісячне погашення спрямовуватиметься на зменшення тіла кредиту. Така реструктуризація є добровільною.

"Деталі ви можете дізнатися на сайті Фонду гарантування вкладів у окремому розділі чи зателефонувавши на гарячу лінію Фонду, або звернувшись безпосередньо до банку", – сказала Ольга Білай.

Обов'язки позичальників банків-банкрутів

Ліквідація банку не означає припинення зобов'язань позичальників, а також припинення нарахування відсотків та штрафів у разі порушення боржником умов кредитного договору.

Після початку процедури ліквідації реквізити банку для здійснення виплат за кредитними договорами змінюються. Нові реквізити з'являться на сайті Фонду гарантування.

Кредити – це вид активів будь-якого банку. А кошти, що надходять до банку від його позичальників, спрямовуються на погашення вимог його кредиторів.

У ході процедури ліквідації банку всі кредити, активи та майно банку виставляються на продаж через електронні аукціони. У разі продажу того чи іншого кредиту новий кредитор письмово повідомляє про це позичальника та вказує нові реквізити для повернення коштів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі