Як правильно зареєструвати земельну ділянку: роз'яснення

05.04.2021, 12:11
Як правильно зареєструвати земельну ділянку: роз
Фото: pixabay.com

Під час реєстрації земельної ділянки потрібно отримати від розпорядника необхідний дозвіл на розробку документації з землеустрою

Щоб зареєструвати земельну ділянку, необхідно здійснити декілька важливих кроків. Відповідне роз'яснення надали у Міністерстві юстиції.

Черговість дій

Перш за все необхідно знайти вільну ділянку на сайті публічної кадастрової карти (map.land.gov.ua) і, в залежності від цільового призначення ділянки, можна визначити розпорядника: міську раду, раду об'єднаної територіальної громади тощо.

Далі потрібно отримати від розпорядника необхідний дозвіл на розробку документації з землеустрою. Для цього необхідно подати відповідну заяву, яку розпорядник має розглянути протягом одного місяця.

Отримавши дозвіл, потрібно звернутися до сертифікованого інженера-землевпорядника, який розробить документацію з землеустрою. На цьому етапі необхідно домовитися про терміни розробки, укласти договір і чекати готовності документації.

Коли документація буде готова – можна звертатися за реєстрацією ділянки за місцем її знаходження. Подати відповідне клопотання може:

- інженер-землевпорядник через портал електронних послуг (так швидше і простіше);

- сам заявник особисто, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг.

При цьому необхідно подати наступні документи:

- заяву про державну реєстрацію земельної ділянки (паперову чи електронну);

- оригінал документації з землеустрою (паперовий чи електронний);

- електронний документ з відомостями про земельну ділянку.

Після подачі документи проходять перевірку на відповідність державним вимогам. Якщо їх подавав землевпорядник – на це піде до 7 днів. Якщо сам заявник – до 14 днів.

Після перевірки державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та видає витяг про реєстрацію.

Чи можлива відмова у реєстрації

Існує можливість отримати відмову у реєстрації земельної ділянки. Це може статись у таких випадках:

- якщо заявник подав не усі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства;

- є проблема з самою ділянкою (треба перевірити, чи не розташована в її межах інша земельна ділянка, а також, чи правильно визначений кадастровий реєстратор, який уповноважений цю ділянку реєструвати).

Подальші дії

Коли ділянку все ж буде внесено до Державного земельного кадастру – необхідно затвердити документацію, розроблену інженером-землевпорядником, у розпорядника (того самого, якому подавалася заява про отримання дозволу на розробку документації).

Із витягом та рішенням про передачу земельної ділянки потрібно звернутися до реєстратора прав власності (наприклад, до нотаріуса) для того, щоб зареєструвати право власності.

Після цього заявник набуває права власності на земельну ділянку.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі