Як правильно ввозити в Україну цінні покупки: роз'яснення Держмитслужби

15.04.2021, 13:18
Як правильно ввозити в Україну цінні покупки: роз
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Цінні покупки, придбані за кордоном, у разі ввезення в Україну авіатранспортом не оподатковуються, якщо їх вартість не перевищує 1000 євро

Якщо громадянин зробив за кордоном покупки на суму понад 1000 євро і планує ввезти їх в Україну авіатранспортом, необхідно дотримуватися певних правил до початку митного контролю в пункті пропуску. Про це йдеться у повідомленні Київської митниці Держмитслужби.

Як потрібно діяти

До проходження митного контролю у такому випадку необхідно:

- письмово задекларувати переміщувані товари;

- обрати "червоний коридор" для проходження митного контролю;

- сплатити передбачені митні платежі.

Варто пам’ятати, що письмовому декларуванню підлягають товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі через авіаційні пункти пропуску, сумарна вартість яких  перевищує еквівалент 1000 євро.

Приклад порушення митних правил

У Держмитслужбі розповіли про випадок, який стався в аеропорту "Київ" (Жуляни). Громадянин України прибув в цей аеропорт авіарейсом з Мінська (Білорусь).

При собі чоловік мав ювелірний сет з коштовним камінням.

Для проходження митного контролю авіапасажир обрав спрощену систему "зелений коридор", чим засвідчив, що не має предметів, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами.

Перед початком митного контролю письмової декларації чоловік не заповнював, за консультацією до митників не звертався.

Коробку з коштовностями (сет з сережок, каблучки та кулона) у ручній поклажі громадянина було виявлено митниками під час вибіркової перевірки пасажирів.

Згідно з наявними товарними ярликами, вартість виявлених коштовностей становить 8 665 євро (в еквіваленті), що більш ніж увосьмеро перевищує норму, встановлену для безмитного ввезення товарів на авіатранспорті.

Своїми діями цей громадянин порушив порядок проходження митного контролю на "зеленому коридорі", оскільки перемістив через митний кордон товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму.

Митники вилучили коштовності та передали їх на відповідальне зберігання. Порушник повинен або сплатити передбачені митні платежі на товар, або згодом вивезти його у зворотньому напрямку.

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу.

Чому має значення, яким транспортом ввозяться цінні покупки

Відповідно до норм Митного кодексу, золоті та срібні ювелірні вироби, персні, сережки та подібні цінності, придбані в іншій країні, ввозяться через аеропорт як особисті речі й не оподатковуються, якщо їх вартість не перевищує 1000 євро.

На таких самих умовах не оподатковуються й інші особисті речі та покупки, що ввозяться повітряним транспортом. Разом із тим митник має право попросити вас письмово їх задекларувати.

Якщо йдеться про наземний та морський транспорт, то неоподатковувана вартість покупок – до 500 євро.

Якщо вартість ювелірних виробів, які ввозяться через аеропорт, перевищує 1000 євро (та 500 євро – в інших точках перетину кордону), то уповноважені особи складають протокол і оподатковують товар ввізним митом за ставкою 10% плюс податок на додану вартість, але лише у тій частині, що перевищує суму 1000 євро (чи 500 євро відповідно).

Тобто доплата становитиме близько 30% від "надмірної" суми. Наприклад, якщо придбаний за кордоном товар коштує 1010 євро, то сплатити мито доведеться лише з 10 євро (сума до сплати складе близько 3,30 євро).

Якщо громадянин подорожує літаком і вартість покупок, зроблених ним за кордоном складає менше 1000 євро, краще зберегти чеки, які засвідчать загальну суму придбань.

Важливо розуміти, що письмовому декларуванню підлягають не лише прикраси і коштовності, а й усі товари (крім підакцизних), сумарна вартість та/або загальна вага яких перевищує такі обмеження: вага – 50 кг; вартість – 1000 євро в аеропортах, 500 євро – на водному чи сухопутному кордоні.

Усі ці товари оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% плюс ПДВ у частині, що перевищує 1000 євро (або 500 євро) та вагу 50 кг.

У кожному такому випадку йдеться про перетин кордону не частіше ніж раз на добу.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі