Як отримати виплати за лікарняним листком від Фонду соцстрахування: роз'яснення

06.11.2020, 15:33
Як отримати виплати за лікарняним листком від Фонду соцстрахування: роз
Фото: depositphotos.com

У жовтні до Фонду соціального страхування надійшли заяви на оплату майже 400 000 листків непрацездатності на загальну суму 1,2 млрд грн

У Фонді соцстрахування розповіли про порядок отримання виплат за лікарняними листками. Про це йдеться на Facebook-сторінці Фонду.

"Фінансування допомоги з тимчасової непрацездатності здійснюється Фондом на підставі отриманої від страхувальника (роботодавця) заяви-розрахунку, від терміну подачі якої залежить дата фінансування матеріального забезпечення", – зазначається у повідомленні.

Який порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду

Працівник передає отриманий у закладі охорони здоров’я листок непрацездатності до уповноваженої особи (кадровика підприємства, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони цього листка. Це робиться для визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, протягом яких надаватиметься матеріальне забезпечення.

Потім листок непрацездатності передається на розгляд до комісії (або уповноваженого) з соціального страхування підприємства, установи, організації. Там ухвалюється рішення щодо надання матеріального забезпечення.

Після цього бухгалтерія страхувальника (роботодавця) розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду соцстрахування.

Страхувальник (роботодавець) подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого Фондом здійснюється перерахування заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

Дізнатися, чи вже перераховані кошти Фондом, застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Скільки заяв на виплати за лікарняними надійшло до Фонду у жовтні

Упродовж жовтня роботодавці подали до Фонду соціального страхування заяви-розрахунки на оплату понад 396 000 листків непрацездатності своїх працівників на загальну суму 1,2 млрд грн.

Кількість прийнятих Фондом лікарняних листків на 130 000 перевищила відповідний показник вересня цього року.

Як нараховують лікарняні виплати

Сума виплат за лікарняними залежить від тривалості страхового стажу та визначається виходячи із середньоденної зарплати працівника.

Середньоденна зарплата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати (на яку нараховується єдиний соціальний внесок), на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді.

Ці виплати здійснюються Фондом соцстрахування, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності та до моменту одужання або до встановлення інвалідності. Перші п'ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця.

Залежно від страхового стажу розмір допомоги становить:

- 50% середньої зарплати – для застрахованих осіб, які мають страховий стаж до 3 років;

- 60% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;

- 70% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;

- 100% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж понад 8 років;

- 100% середньої зарплати – для деяких категорій осіб, які мають пільги відповідно до законодавства.

  • У вересні у Фонді соцстрахування повідомили, які суми виплат за лікарняними українці отримали з початку року. 
  • У жовтні у Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що електронні лікарняні можуть з'явитися в Україні впродовж найближчих двох місяців.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі