Як отримати відшкодування збитків від ДТП, якщо винуватець не має поліса автоцивілки

15.02.2021, 17:19
Як отримати відшкодування збитків від ДТП, якщо винуватець не має поліса автоцивілки - Фото
Фото: depositphotos.com

Щоб отримати відшкодування від МТСБУ, постраждалому необхідно звернутися до бюро та надіслати повідомлення про ДТП

Отримати відшкодування збитків від ДТП постраждалі можуть навіть у випадках, коли винуватець пригоди не має поліса автоцивілки. Про це йдеться у повідомленні Моторного (транспортного) страхового бюро.

"На дорозі трапляються різні ситуації, серед яких і такі, коли зустрічаються водії без полісу ОСЦПВ. Адже є пільговики, що не зобов'язані укладати договір автоцивілки за законом, а є ще й громадяни, які цим законом просто нехтують", – зазначається у повідомленні.

Як діяти постраждалому

Якщо винуватець ДТП не має поліса автоцивілки, а у постраждалої сторони такий поліс є, то ця сторона отримує відшкодування від МТСБУ. Але це можливо в тому випадку, якщо винуватець ДТП відомий.

Якщо ж поліса немає у жодного з учасників ДТП, відшкодування проводиться тільки в судовому порядку.

Щоб отримати відшкодування від МТСБУ, постраждалому необхідно звернутися до бюро та надіслати повідомлення про ДТП у будь-якій зручній формі.

Зразок повідомлення можна знайти на сайті МТСБУ http://www.mtsbu.ua/ua/, у розділі "Для споживачів" / "Форма повідомлення про ДТП та Заява на страхове відшкодування".

Повідомлення про ДТП необхідно надіслати до МТСБУ невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання пригоди.

Важливо до прибуття експертів МТСБУ зберігати транспортний засіб у тому ж стані, у якому він знаходився після ДТП.

Після надання необхідних документів МТСБУ проводить виплату з власних спецфондів.

Скільки ДТП трапилося в Україні у 2020 році

За 2020 рік у країні трапилося понад 168 100 ДТП, що на 4,6% більше, ніж у 2019 році.

Кількість аварій, у яких постраждали люди, – понад 26 100, що на 0,3% більше, ніж за 2019 рік. Кількість загиблих – 3 541 особа (+2,5%), травмованих – майже 32 000 (-2,3%).

Основною причиною ДТП в Україні у 2020 році було порушення правил маневрування.

Скільки ДТП врегульовується без виклику поліції

З використанням європротоколу (тобто без виклику поліції) в Україні врегульовується понад 35% ДТП. Це так звана процедура спрощеного врегулювання.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками пригоди на місці аварії. Заповнений бланк надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Скористатися європротоколом можна у таких випадках:

- водії-учасники ДТП не мають суперечок щодо обставин пригоди і погоджуються, хто є винуватцем ДТП;

- відсутні травмовані або загиблі люди;

- водії-учасники ДТП мають чинні поліси автоцивілки. Певні категорії осіб можуть не мати таких полісів, оскільки звільнені законом від обов’язку страхувати цивільно-правову відповідальність (це учасники бойових дій, особи з інвалідністю першої групи та деякі інші категорії осіб). Скласти з ними європротокол не можна, у такому разі треба викликати поліцію;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, слід викликати поліцію для оформлення ДТП.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі