Як отримати соцдопомогу на догляд за особами, що втратили працездатність: роз'яснення

06.10.2020, 14:45
Як отримати соцдопомогу на догляд за особами, що втратили працездатність: роз
Фото: pixabay.com

Державна соціальна допомога на догляд за непрацездатними особами зараз становить 684,80 грн

У Міністерстві юстиції роз'яснили українцям, як отримати соціальну допомогу на догляд. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Мін'юсту.

Державна соціальна допомога на догляд призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку. Одинокою вважається особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.

Така допомога встановлюється у розмір 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зараз розмір допомоги на догляд для вищевказаної категорії осіб становить 684,80 грн (1712 грн х 40%).

Як отримати допомогу

Щоб отримати таку державну допомогу, необхідно подати наступні документи:

- заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики (під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків / ідентифікаційний код);

- інформацію про склад сім’ї чи про віднесення до одиноких осіб, що зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги;

- медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (цей висновок видається в лікарні за місцем перебування на обліку у сімейного лікаря чи за місцем перебування на медичному обслуговуванні).

Ким виплачується допомога на догляд

Допомога на догляд виплачується підприємствами, установами, організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсії.

За умови одержання пенсії у банківській установі до вказаних документів необхідно надати інформацію відповідного банку про рахунок для перерахування допомоги на догляд, або ж у заяві зазначити, що виплата допомоги на догляд здійснюватиметься за місцем проживання одержувача.

Хто може подати заяву на отримання допомоги

Для призначення допомоги заява подається заявником особисто, поштою або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Допомога не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", а також іншим особам, яким виплачується компенсація на догляд (у тому числі тим, кому призначена щомісячна компенсація по догляду за престарілою особою).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі