У Мінцифрі розповіли, як отримати кваліфікований е-підпис під час карантину

07.05.2020, 15:04
У Мінцифрі розповіли, як отримати кваліфікований е-підпис під час карантину - Фото
Фото: Pixabay Фото: Pixabay

Отримати е-підпис можна онлайн чи відвідавши надавача електронних довірчих послуг

Отримати кваліфікований електронний підпис можна від акредитованого центру сертифікації ключів. Постанова уряду №211 дозволяє таким центрам працювати в умовах карантину, пояснили у Міністерстві цифрової трансформації.

Клієнти ПриватБанку та Укрсіббанку можуть отримати кваліфікований е-підпис онлайн. До Ощадбанку можна звернутися особисто. Для цього не треба мати рахунок ФОП (фізичної особи-підприємця).

Е-підпис можна отримати, звернувшись особисто до одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. До цього переліку входять три згадані банки, Генштаб ЗСУ, Офіс генпрокурора, Державна казначейська служба, низка держпідприємств, МВС, Нацбанк, окремі ТОВ. Треба заповнити реєстраційну форму з паспортними даними та номером платника податків.

Кваліфікований е-підпис дає можливість дистанційно зареєструватися на порталі Дія у якості безробітного; там само відкрити/закрити ФОП чи вносити зміни до даних. ФОП з е-підписом може оформити соцдопомогу на дітей до 10 років.

  • У І кварталі 2020 року українці розраховувалися на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн у порівнянні з IV кварталом 2019 року, повідомили у Mastercard.
  • Ліміт оплати для безконтактних (з PayPass) карт Visa без аутентифікації власника збільшили з 1000 до 1500 грн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі