Як отримати депозит зі збанкрутілого банку після втрати або заміни паспорта

09.10.2020, 17:00
Як отримати депозит зі збанкрутілого банку після втрати або заміни паспорта - Фото
Офіс Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (фото: LIGA.net)

У Фонді гарантування вкладів надали роз'яснення щодо отримання виплат вкладниками у разі втрати або заміни паспорта

Українці, які мали депозити у збанкрутілих банках, можуть отримати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб компенсаційні виплати навіть після заміни паспорта. Про це повідомляється на Facebook-сторінці ФГВФЛ.

"Бувають ситуації, коли документи, що посвідчують особу, зокрема, паспорт, підлягають заміні – чи-то через втрату, чи-то через сплив терміну дії (у випадку з ID-картками), чи-то через зміну прізвища, наприклад після укладення шлюбу, чи-то з інших причин", – зазначається у повідомленні.

Алгоритм дій

У разі заміни паспорта, дані якого зазначені у договорі з неплатоспроможним банком, для отримання відшкодування від Фонду гарантування вкладів потрібно письмово звернутись до Фонду та надати такі документи:

- підписану заяву про зміну реквізитів документів для отримання гарантованої суми відшкодування із зазначенням фактичного місця проживання та дати подання (форма заяви доступна за таким посиланням);

- копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду);

- засвідчену особистим підписом копію нового паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

- оригінал або нотаріально засвідчену копію довідки про заміну паспорта;

- у разі зміни прізвища, імені, по-батькові також потрібно надати копію документа (наприклад, свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу, зміну імені тощо).

Які депозити гарантуються

Державою гарантуються банківські депозити до 200 000 грн.

На 1 вересня 2020 року учасниками Фонду гарантування були 74 з 75 українських банків (не є учасником Фонду лише державний Ощадбанк). Однак на початку вересня Рада з фінансової стабільності схвалила входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів з 1 січня 2021 року.

Зараз депозити вкладників Ощадбанку гарантовані державою в повному обсязі, тобто на 100% незалежно від суми. Після приєднання до ФГВФО розмір гарантованої суми для нових вкладників складе 200 000 грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • На початку вересня Рада з фінансової стабільності схвалила механізм реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів, в результаті чого сума виплат вкладникам збанкрутілих банків може бути збільшена з 200 000 грн до 600 000 грн.

  • Також у вересні стало відомо, що за серпень депозити українців у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів збільшились на 1,1 млрд грн до 554,5 млрд грн.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі