Як пандемія вплинула на гаманці українців. Дослідження Info Sapiens

02.04.2020, 12:12
Як пандемія вплинула на гаманці українців. Дослідження Info Sapiens - Фото
Фото: depositphotos.com

60% опитаних українців заявили, що їхні сім’ї несуть фінансові втрати через епідемію

           16% людей розповіли про повну втрату доходу родини.  Кожного десятого звільнили з роботи. Такими є результати всеукраїнського опитування агенції Info Sapiens.

            У третини опитаних людей заощаджень вистачить тільки на березень, ще у третини на березень-квітень. На три і більше місяців гроші є лише у 23% респондентів. 3% сказали, що кошти вже закінчились.

            38% усіх опитаних розповіли, що їхній регулярний дохід зменшився. Втрати розподілені нерівномірно серед вікових груп. Дохід зменшився майже у половини людей віком від 18 до 39 років. Натомість  лише 26% пенсіонерів вказали на падіння доходів. Серед тих, хто втратив частину або весь дохід, у 41% були гроші тільки на березень.

            Менше половини  респондентів, які працюють, отримають зарплату за березень у повному обсязі. 18% громадян сказали, що частину часу вони вимушено не працювали і не отримають грошей за цей період. 16% учасників опитування заявили про знижену зарплатню. А 10% не отримають за березень нічого, оскільки вони залишились без роботи. 

            За даними опитування, 40% українців сподіваються пережити епідемію без відчутних втрат. Але 47% переживають, що серйозні наслідки все ж будуть. Респонденти найбільше бояться заразитись коронавірусом (43%). На другому місці в рейтингу  страхів - зменшення регулярного доходу (34%).

Понад три чверті опитаних намагатимуться економити та заощаджувати на випадок економічної кризи.

Дослідницька агенція опитала 809 людей методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4%. Дослідження не розповсюджується на ОРДЛО і Крим.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі