Як оформити субсидію онлайн: роз'яснення

13.01.2021, 18:07
Як оформити субсидію онлайн: роз
Фото: pixabay.com

Українці можуть здійснювати оформлення субсидій в інтернеті

У Міністерстві соціальної політики пояснили українцям, як оформити субсидію через мережу інтернет. Відповідне роз'яснення розміщено на сайті відомства.

Детальна інструкція

Для цього потрібно:

- зайти на сайт Міністерства соціальної політики (https://www.msp.gov.ua/ ) у рубрику "Е-Сервіси";

- там обрати розділ "Субсидії";

- користувач автоматично буде переведений на сайт https://subsidii.mlsp.gov.ua/, де йому потрібно заповнити форму, а саме обрати один з трьох способів реєстрації (входу). Ці способи такі: реєстрація або вхід за адресою електронної пошти; реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом; з ідентифікацією BankID.

У разі обрання опції "реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом" або опції "реєстрація або вхід з ідентифікацією BankID", подання та підписання документів відбуватиметься виключно в електронному вигляді без необхідності особистого відвідування управління соціального захисту.

У разі обрання опції "реєстрація або вхід за адресою електронної пошти" заявнику доведеться подати документи у паперовій формі (після заповнення форми на сайті йому надійде pdf-версія документу, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і занести у орган соціального захисту).

Після успішного входу в систему здійснюватиметься перехід  до заповнення електронних форм таких документів:

- заяви про призначення та надання субсидії у грошовій формі через відділення того чи іншого банку;

- декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за житловою субсидією. 

Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних, а потім подати документ.

У результаті на електронну адресу надійде повідомлення про наступне:

- що електронну заяву на призначення житлової субсидії успішно зареєстровано. Вказуватиметься її номер, який треба зберегти;

- який орган соціального захисту населення розглядатиме заяву;

- Якщо заявник не використовував електронний цифровий підпис, йому доведеться особисто звернутися до органу соцзахисту населення, аби власноруч підписати документи;

- співробітники органу соцзахисту зв’яжуться з заявником, щоб узгодити дату і час його візиту.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у листопаді 2020 року отримували 2,970 млн домогосподарств, що на 5,5 % більше, ніж у жовтні (2,816 млн домогосподарств).

При цьому середній розмір субсидії, який у жовтні становив 732 грн, у листопаді збільшився до 1 601,53 грн (у 2,2 рази).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі