Як оформити електронний поліс автоцивілки: роз'яснення

10.06.2021, 11:38
Як оформити електронний поліс автоцивілки: роз
Фото: depositphotos.com

У першому кварталі 2021 року було укладено 1,9 млн договорів автоцивілки

Щоб зекономити час та уникнути зайвих контактів з людьми в період пандемії доцільно оформлювати саме електронний поліс автоцивілки. Про це йдеться у повідомленні Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Що таке автоцивілка

Автоцивілка (або обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, ОСЦПВ) – це страховий поліс автоцивільної відповідальності.

Водій повинен купити такий поліс до реєстрації авто, але не пізніше ніж через 10 днів після придбання транспортного засобу.

Автоцивілка покриває витрати лише винуватця аварії (якщо власник полісу в'їде в інше авто, страхова компанія оплатить ремонт постраждалого автомобіля та лікування його водія. Це ж стосується випадків пошкодження нерухомості під час водіння авто).

Поліс автоцивілки не дає права на отримання компенсації на ремонт власного авто.

Коли інший водій, який має поліс автоцивілки, в'їхав у ваше авто, ремонт оплачує його страхова компанія (тобто страхова компанія винуватця).

Якщо в ДТП винні обидва водії – компенсацію виплачують обидві страхові компанії.

Як оформити електронний поліс

Щоб оформити електронний поліс, необхідно:

- обрати страхову компанію та заповнити відповідну форму на її сайті. У разі виникнення труднощів із заповненням даних форми можна звернутися до контакт-центру цієї компанії або до свого страхового агента, які дистанційно допоможуть розв’язати питання;

- перевірити, чи є страхова компанія членом МТСБУ. Це можна зробити за посиланням: https://bit.ly/31LINjM;

- отримати від страхової компанії підтвердження оформлення договору та перевірити його чинність за таким посиланням: https://policy-web.mtsbu.ua/

Договір автоцивілки набуває чинності з початку вказаного строку дії. Цей документ можна мати при собі як в роздрукованому, так і в електронному варіанті.

У першому кварталі 2021 року було укладено 1,9 млн договорів автоцивілки (на 7,7% більше, ніж за аналогічний період 2020 року).

Скільки ДТП трапилось в Україні у першому кварталі

У першому кварталі в Україні трапилося 42 689 ДТП, що на 18% перевищує показник за аналогічний період 2020 року (36 182 випадки).

Середня кількість ДТП за добу у січні-березні становила 472 випадки, що на 19,1% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Хоча загальна кількість ДТП в Україні у першому кварталі збільшилася, однак кількість аварій, у яких постраждали люди, знизилася на 16,3% порівняно з січнем-березнем 2020 року (з 5 325 до 4 457 випадків).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У лютому в МТСБУ пояснили, як отримати відшкодування збитків від ДТП, якщо винуватець не має поліса автоцивілки.

  • На початку червня стало відомо, що у першому кварталі страхові компанії уповільнили виплати відшкодування за збитки від ДТП.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі