Як оформити ДТП без виклику поліції онлайн: роз'яснення

21.10.2020, 12:12
Як оформити ДТП без виклику поліції онлайн: роз
Фото: pixabay.com

Аварійну ситуацію на дорозі можна оформити в мобільному додатку без виклику поліції

В Україні існують цифрові сервіси, завдяки яким можна оформити аварійну ситуацію на дорозі з використанням мобільного додатку для смартфонів "Мій поліс", а також на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро (так зване оформлення європротоколом). Про це повідомляється на Facebook-сторінці МТСБУ.

"Тепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції, заповнення паперових бланків та перевантаження дорожнього руху", – зазначається у повідомленні.

Що таке європротокол

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховій компанії та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. 

Заповнюватися європротокол може як у паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладання договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Коли можна скористатися європротоколом

Європротоколом можна скористатися, якщо:

- ДТП не призвела до травмування або загибелі людей;

- транспортні засоби обох учасників ДТП мають діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо хоча б один транспортний засіб забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати лише паперовий бланк європротоколу або викликати поліцію;

- наявна згода водіїв транспортних засобів-учасників ДТП щодо обставин пригоди;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з цих умов, обов’язковим є виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП.

Як оформити електронний європротокол

Для цього водії повинні мати при собі мобільні телефони, а хоча б один з учасників ДТП – пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в інтернет.

Далі потрібно завантажити мобільний додаток "Мій поліс" (https://mypolis.io/), або ж здійснити оформлення на сайті МТСБУ (https://bit.ly/2GNhGeg).

Важливо пам’ятати, що при оформленні європротоколу страхове відшкодування є лімітованим. Такий ліміт складає 50 000 грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Щоб обрати кредит (у тому числі на придбання авто), варто скористатися допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Це дасть змогу порівняти реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі