Як не стати заручниками мікрокредитів: поради Мін`юсту

02.10.2020, 13:15
Як не стати заручниками мікрокредитів: поради Мін`юсту - Фото
Фото: depositphotos.com

Кредити, оформлені у фінансових компаніях з мінімальним набором документів та нібито під 0%, нерідко стають приводом для арешту майна позичальників

Про те, як уникнути арешту майна внаслідок боргів за кредитом, розповіли фахівці Міністерства юстиції України.

У відомстві наголошують, що мікрофінансові компанії мають можливість оформити "кредит до зарплати" за декілька хвилин та з мінімальною кількістю документів. Все, що потрібно, – взяти з собою паспорт та ІПН код. Проте до таких пропозицій українцям слід ставитися обережно, оскільки через великі ставки за кредитом борг може зрости в кілька разів. 

Саме мікрокредити – одна з причин арешту майна за борги та продажу його на онлайн-аукціоні, – акцентують у Міністерстві юстиції. За даними НБУ на липень 2020 року українці вже заборгували фінансовим компаніям більше 61 млрд грн.

Правила обачного мікрокредитування

- завжди уважно читайте всі пункти кредитного договору. Через свою неуважність можна прогавити важливі деталі, які можуть вплинути на хід подій у майбутньому;

- погашайте кредити вчасно. До того, як брати гроші в небанківських фінустановах, потрібно оцінити свої фінансові можливості. Чи зможете ви погасити цей кредит вчасно, враховуючи нарахований відсоток? Якщо ні – не користуйтеся послугами кредиторських компаній. У такому випадку ваше майно може бути продане на онлайн-аукціоні;

- беріть кредит тільки у перевірених компаній з хорошою репутацією. Знайти відгуки в інтернеті – швидко та корисно. Головне – перевіряти інформацію про компанію на багатьох ресурсах, щоб не ввести себе в оману;

- не беріть на себе поруку за чужий кредит. Навіть, якщо вас просять зробити це найближчі люди, треба 100 разів обміркувати таке рішення, бо саме ви потім можете відповідати за погашення заборгованості за кредитним договором.

За даними НБУ, станом на кінець другого кварталу 2020 року ліцензії на право видачі фінансових кредитів мали 773 фінансові компанії.

Переважна більшість клієнтів фінансових компаній – фізичні особи. У другому кварталі 2020 року вони отримали від фінкомпаній 1,8 млн кредитів. Середня сума кредиту фізичній особі у другому кварталі складала 3651 грн.

Порада ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money.

Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі