Поради експертів: як не стати заручником кредитів

16.02.2021, 13:35
Поради експертів: як не стати заручником кредитів - Фото
Ілюстрація: Проект USAID "Трансформація фінансового сектору"

Експерти радять українцям об'єктивно оцінювати свої фінансові можливості та приймати зважені фінансові рішення

ЛІГА Money, Проект USAID "Трансформація фінансового сектору" та Громадське радіо розпочали проведення серії радіопередач з фінансової грамотності "Споживчі кредити: безпечно і з користю". Перша з чотирьох передач вийшла в ефір у понеділок, 15 лютого.

Менеджерка Юридичної клініки Школи права Українського католицького університету Христина Ковцун та керівниця проєкту ЛІГА Money Юлія Гузь розповіли про наступне:

- як правильно вибрати кредит;

- що таке паспорт кредиту і реальні процентні ставки;

- як легко порівняти умови різних кредитів;

- як не стати заручником кредитів та не потрапити у боргову яму.

"Перш ніж взяти кредит, потрібно оцінити власну платоспроможність, тобто яка сума кредиту буде безпечною, щоб позичальник не потрапив у боргову яму", – зазначила Юлія Гузь.

Експерти порекомендували українцям перед підписанням кредитного договору уважно вивчити умови надання коштів. З'ясувати, якою є реальна (а не номінальна) відсоткова ставка за кредитом, а також ознайомитись з графіком погашення, щоб зрозуміти, яку суму доведеться сплачувати щомісячно.

"Необхідно вивчити кредитний продукт, яким планує скористатися потенційний позичальник…Окрім умов кредитування, важливо знати якомога більше про свого контрагента, тобто про банк чи фінансову компанію, що надає кредит", – сказала Христина Ковцун.

Кредитори зобов'язані надавати позичальникам детальну інформацію про умови кредитування. Така інформація має міститися у паспортах кредитів, які розміщуються на сайтах банків та фінкомпаній.

Саме у паспорті кредиту можна знайти інформацію про реальну річну відсоткову ставку, що дозволяє порівняти вартість кредитів.

Обрати кредит та порівняти реальну вартість позик з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат також можна за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money.

Експерти порадили українцям об'єктивно оцінювати свої фінансові можливості, щоб приймати зважені фінансові рішення.

Серію радіопередач "Споживчі кредити: безпечно і з користю" можна слухати щопонеділка та щосереди з 15 по 24 лютого о 19:05 на 99,4 FM у Києві, на інших хвилях Громадського радіо, на сайті: https://hromadske.radio/live, а також у додатку "Громадське радіо" в Google Play та App Store.

Повну версію радіопередачі від 15 лютого можна послухати тут:

Створений за участі Ligamedia та Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" проєкт ЛІГА.Money працює з 1 жовтня 2020 року та пропонує сервіс порівняння реальної вартості банківських кредитів.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі