Як не стати жертвою скімерів: поради кіберполіції

18.03.2021, 14:21
Як не стати жертвою скімерів: поради кіберполіції - Фото
Фото: depositphotos.com

Скімери – це шахраї, які встановлюють приховані пристрої на банкоматах

У кіберполіції порадили українцям, як не стати жертвою скімерів, тобто шахраїв, які встановлюють приховані пристрої на банкоматах, після чого викрадають гроші з карток жертв. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Що таке скімінг

Скімінг – це вид шахрайства, пов'язаний з банківськими картками. Злочинні дії полягають у тому, що в банкоматах (найчастіше, розташованих на вулиці) встановлюються приховані пристрої, що дозволяють зчитувати інформацію з платіжних карток у процесі транзакції.

Отримуючи доступ до такої інформації, зловмисники можуть знімати гроші з карткових рахунків жертв.

Приклад шахрайства

У середині березня кіберполіція повідомила про те, що у Києві судитимуть організовану злочинну групу за нанесення банку понад 1,5 млн грн збитків.

Зловмисники виготовляли спеціальні скімінгові пристрої, які копіювали дані магнітних стрічок банківських карт. Ці пристрої фігуранти встановлювали у картоприймач банкоматів. Вони також встановлювали мінікамери, направлені на клавіатуру банкоматів, та записували введення pin-кодів карток.

Надалі учасники групи виготовляли дублікати карток, з яких знімали готівку (таких операцій вони здійснили близько 4000). Одному з державних банків були нанесені збитки у розмірі понад 1,5 млн грн.

Фігурантам оголосили про підозру за ч. 3 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення організованою групою), ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками, обладнанням для їх виготовлення), ст. 231 (незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну чи банківську таємницю), ч. 3 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж), ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Фото: Національна поліція

Фото: Національна поліція

Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як не стати жертвою скімерів

Аби мінімізувати ризики, пов'язані зі скімінговим шахрайством, у кіберполіції радять:

- користуватися банкоматами, розташованими у відділеннях банків, гіпермаркетах та освітлених, людних місцях, де зловмисникам складно непомітно встановити сторонні прилади;

- уважно оглядати банкомат перед використанням. Якщо помічена невідповідність елементів за кольором або підозрілі деталі, то краще надати перевагу іншому банкомату;

- не повідомляти нікому дані банківської карти (особливо CVV та PIN-код);

- не передавати карту стороннім особам під час розрахунків в закладах харчування, магазинах тощо;

- під час введення PIN-коду необхідно прикривати клавіатуру рукою, це допоможе запобігти крадіжці карткових даних за допомогою прихованих відеокамер.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • На початку березня у кіберполіції повідомили, як шахраї виманюють дані платіжних карток українців.

  • Також на початку березня правоохоронці викрили шахраїв, які оформили десятки кредитів на довірливих громадян.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі