Як не стати жертвою шахраїв при замовленні ремонтних послуг: поради Мін'юсту

16.12.2020, 12:15
Як не стати жертвою шахраїв при замовленні ремонтних послуг: поради Мін
Фото: depositphotos.com

Шахраї пропонують українцям здійснити передоплату за ремонт та зникають

В Україні почастішали випадки шахрайства під час замовлення ремонтних послуг, зокрема при купівлі та встановленні металопластикових вікон та інших конструкцій. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції.

"Покупець може бути ошуканий, навіть маючи на руках свій екземпляр договору та квитанцію, що підтверджує оплату товарів та послуг", – зазначають у Мін'юсті.

Як діють шахраї

Однією із найпоширеніших схем шахрайства під час придбання та встановлення металопластикових конструкцій є вимога передоплати. Покупця просять оплатити частину суми або повну вартість за продукцію готівкою, або перевести кошти на банківську картку, або виставляють рахунок в одній з платіжних систем.

Якщо покупець заплатив та не отримав квитанції або платіжного доручення – він не зможе довести, що був ошуканий, оскільки добровільно передав кошти.

Як убезпечити себе

Найкраще для замовлення металопластикових конструкцій обирати фірмові магазини, або перевірені точки продажів.

Найважливішим кроком є перевірка компанії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) https://bit.ly/3qX7pBV.

Для цього потрібно попросити у компанії-продавця зразок договору, де містяться реквізити продавця (юридичної особи або фізичної особи-підприємця (ФОП). Потім потрібно перевірити наявність такого продавця у ЄДР та його статус (діє, у процесі припинення, діяльність припинена).

Якщо юридичну особу або ФОП не зареєстровано у ЄДР, у такому випадку немає відповідальної особи, з якою можна укласти договір. Потрібно переконатися у тому, що юридична адреса місцезнаходження юридичної особи або ФОПу в ЄДР збігається з адресою, зазначеною в договорі.

 На сайті Єдиного державного реєстру судових рішень (https://reyestr.court.gov.ua/) можна перевірити наявність судових рішень щодо юридичної особи або ФОПу.

На сайті Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) можна дізнатися, чи перебуває юридична особа або ФОП на обліку в даному реєстрі та чи виконує рішення суду.

Що ще важливо

При замовленні ремонтних послуг (у тому числі металопластикових конструкцій) важливим моментом є укладення договору. Договір на виготовлення і монтаж продукції підписується в двох екземплярах, бажано в приміщенні юридичної особи чи ФОПу.

Перед підписанням необхідно уважно ознайомитися з договором. Якщо виникають деякі сумніви щодо змісту договору, краще взяти зразок та проконсультуватися зі спеціалістом. Продавець, який працює в правовому полі, не заперечуватиме на детальному вивченні договору.

У договорі мають бути чітко обумовлені наступні умови: продукція, яка замовляється (розміри, специфікація, кількість тощо), оплата, терміни поставки, гарантії на вироби та монтаж, відповідальність сторін, форс-мажорні обставини, умови розірвання договору тощо.

Під час укладення договору варто звернути увагу і на те, чи зазначена в документі лише доставка до будинку або квартири, чи також здійснення монтажних робіт. У більшості випадків це лише виготовлення та постачання, оскільки на здійснення монтажних робіт потрібна ще відповідна ліцензія.

Відсутність договору виключає можливість пред’явлення будь-яких претензій продавцеві.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на будь-які цілі за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі