Під час користування банкоматом потрібно бути уважним, щоб не стати жертвою шахраїв
Аферисти нерідко прикріплюють до банкоматів приховані пристрої, щоб заволодіти коштами українців. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
Що таке скімінг
Скімінг – це вид шахрайства з банківськими картками, коли зловмисники прикріплюють до банкоматів приховані пристрої, які зчитують інформацію з магнітних стрічок карт.
Отримані дані використовуються для виготовлення дублікатів карт, за допомогою яких потім знімають готівку.
Як протидіяти шахрайству
Аби мінімізувати ризики викрадення грошей з карти, у кіберполіції радять:
- користуватися банкоматами, розташованими у відділеннях банків, гіпермаркетах та освітлених, людних місцях, де складно непомітно встановити сторонні прилади;
- уважно оглядати банкомат перед використанням. Якщо помітна невідповідність елементів за кольором або підозрілі деталі, то краще надати перевагу іншому банкомату;
- не можна повідомляти нікому дані банківської карти (особливо CVV та PIN-код);
- не варто передавати карту стороннім під час розрахунків в закладах харчування, магазинах тощо;
- під час введення PIN-коду потрібно прикривати клавіатуру рукою. Це допоможе запобігти крадіжці карткових даних за допомогою прихованих відеокамер.
Скільки банкоматів в Україні
За даними Національного банку, на 1 жовтня 2020 року в Україні працювало близько 18 700 банкоматів, з них 10,6% – депозитні (з функцією прийому грошей). За січень-вересень 2020 року кількість банкоматів зменшилася на 4,2%.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
На початку грудня стало відомо, що в Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства.
У грудні фахівці кіберполіції порадили, як захистити персональну інформацію в інтернеті.
Коментарі