Як не стати жертвою шахраїв, що пропонують надприбуткові інвестиції: відео

05.03.2021, 15:37
Як не стати жертвою шахраїв, що пропонують надприбуткові інвестиції: відео - Фото
Фото: depositphotos.com

Шахраї нерідко обіцяють своїм жертвам шалені прибутки за умови мінімальних інвестицій

У кіберполіції порадили українцям, як не стати жертвами шахраїв, що пропонують надприбуткові інвестиції. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

"Шалені прибутки швидко, з найменшими інвестиціями, жодних договорів та угод укладати не потрібно? Стривайте, ви ж не забули, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці?" – йдеться у повідомленні.

Як розпізнати шахрайство

Обіцянка надвисоких доходів у короткі терміни – типова ознака шахрайства.

Аби зменшити ризики інвестування у кишеню шахрая, необхідно:

- критично оцінювати ризики вкладень;

- запитувати у організаторів інвестпроєкту про ліценції та дозволи, як працює проєкт, за рахунок чого отримує доходи. Звичайно, шахрай знайде, що сказати, але його відповідь не матиме жодної конкретики;

- пам’ятати, що не завжди можна довіряти відгукам на сайті інвестиційного проєкту;

- перевіряти сумнівний сайт, номер телефону або банківську картку на сайті кіберполіції в розділі "Stop Fraud". https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі