Шахраї нерідко видають себе за покупців на платформах оголошень
Під час продажу товарів в інтернеті громадянам варто бути пильними, щоб не стати жертвою шахраїв. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
Як саме діють зловмисники
Платформи оголошень – улюблені місця аферистів. Зловмисники часто телефонують під виглядом покупців і для обговорення деталей купівлі-продажу пропонують перейти у месенджер.
Такі "покупці" переконують оформити покупку, використовуючи доставку від платформи оголошень. Вони запевняють, що самотужки оформлять та надішлють посилання на сформований бланк замовлення.
Продавцю потрібно лише перейти за посиланням та ввести дані банківської картки для отримання грошей за товар.
Однак за цим посиланням може ховатися фішинговий ресурс, який зазвичай дуже схожий на офіційний сайт платформи оголошень.
"І замість одержання коштів за товар, ви передаєте дані банківської картки шахраю. А далі він може розпорядитися ними на власний розсуд", – попереджають у кіберполіції.
Як не стати жертвою шахраїв
Щоб уберегтися від подібних схем аферистів, у кіберполіції радять:
- не переходити за посиланнями, отриманими у месенджерах;
- сплачувати покупки лише на офіційному сайті платформи оголошень;
- слідкувати, щоб сайти, які приймають онлайн-платежі, були захищеними (в назві адреси сайт має містити https://).
Що робити тим, хто став жертвою шахраїв
Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.
За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції (пн-пт 09:00 – 20:00). З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.
- У листопаді фахівці кіберполіції попередили українців про ризики шахрайства під час періоду знижок та розпродажів.
- На початку грудня стало відомо, що в Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства.
Коментарі