Як карантин вплинув на добробут українців – опитування

10.06.2020, 09:01
Як карантин вплинув на добробут українців – опитування - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Більш ніж у половини опитаних рівень доходу відчутно зменшився, а найменш заощадливими виявилися жінки та люди старшого віку

Упродовж карантину доходи українців істотно зменшилися. Про це свідчать результати опитування компанії Research & Branding Group та офіційна статистика Міністерства фінансів, за даними якої середня заробітна плата українців у квітні зменшилась на 1000 грн у порівнянні з березнем.

Опитування показало, що серед усіх фінансових наслідків карантину респонденти виокремили наступні:

- загальне зниження рівня доходів населення (відмітили 52% опитаних);

- труднощі зі своєчасною сплатою комунальних та інших рахунків (10%);

- зникла можливість допомагати родичам (4%);

- збитки від вкладених інвестицій та складнощі з орендою житла чи іпотекою – 2% та 1% відповідно.

Ще 27% українців підкреслили, що криза жодним чином не вплинула на їхнє фінансове становище. Більшість серед них – це люди старшого віку та жителі сільської місцевості. Показово, що у середині квітня таких респондентів було 19%.

Близько половини опитаних (48%) повідомили про майже повну відсутність заощаджень (на початку квітня про це заявили 39%). У 10% респондентів коштів вистачить не більше ніж на два тижні, ще у 10% – максимум на чотири місяці. Інші опитані мають заощадження на один-три місяці.

Загалом про відсутність заощаджень здебільшого казали жінки, люди старшого віку та мешканці південного й східного регіонів країни. Водночас серед тих, кому коштів має вистачити на чотири місяці, переважали чоловіки, люди середньої вікової категорії та жителі західного регіону.

Опитування проводилось з 27 травня по 2 червня серед 1005 респондентів віком від 18 років по всій території України, крім неконтрольованих територій. Метод опитування – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Максимальна похибка вибірки не перевищує 3,7%.

  • За даними опитування групи Рейтинг, проведеного у березні, у 60% українців заощаджень вистачить на один місяць.
  • У квітні за підсумками чотирьох хвиль опитувань Research & Branding Group з’ясувалося, що кількість українців, які не мають заощаджень, зросла з 39% до 46%.
  • За результатами травневого опитування Active Group чверть українців під час карантину позичали гроші, а значні борги з’явилися у 6% респондентів.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі