Як змінити цільове призначення земельної ділянки: роз'яснення

07.05.2021, 11:40
Як змінити цільове призначення земельної ділянки: роз
Фото: pixabay.com

Для початку процедури зміни цільового призначення земельної ділянки її власник має написати відповідну нотаріально засвідчену заяву

У Міністерстві юстиції роз'яснили українцям, як можна змінити цільове призначення земельної ділянки. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Що необхідно зробити в першу чергу

Спочатку власник землі має написати нотаріально засвідчену заяву на зміну цільового призначення земельної ділянки. Саме ця заява буде підставою для розробки проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється.

Для розробки такої документації необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку проєкту землеустрою.

Розробка необхідної документації з усіма погодженнями займає в середньому від одного до кількох місяців, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення тощо).

Розроблений проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки необхідно погодити в наступних організаціях:

- місцеве управління Держгеокадастру;

- місцевий відділ архітектури та містобудування;

- інші організації в окремих випадках.

Висновок про розгляд поданих документів надсилається розробнику на електронну пошту. Цей документ скріплюється електронним цифровим підписом і має містити QR-код.

Подальший порядок дій

Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки передається на затвердження до сільської, селищної, міської ради. Вони на черговій сесії ухвалюють рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні цієї документації. Відмова у її затвердженні може бути оскаржена в судовому порядку.

Варто зазначити, що затвердження документації за земельною ділянкою, яка знаходиться за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією.

У випадках, коли йдеться про ділянки особливо цінних земель державної чи комунальної власності зі зміною їхнього цільового призначення, відповідні дії здійснюються за погодженням з Верховною Радою.

Кабінет Міністрів погоджує зміну цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності.

Що відбувається після затвердження проєкту землеустрою

Після затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки він подається до місцевого управління Держгеокадастру з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру.

Додатково до документації необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі ХML, який містить перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки скасовано.

Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки автоматично передається з Державного земельного кадастру до Реєстру речових прав на нерухоме майно без участі заявника.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі