9 млрд грн для постраждалих від ДТП. Як змінився ринок автоцивілки за 5 років

10.06.2020, 16:42
9 млрд грн для постраждалих від ДТП. Як змінився ринок автоцивілки за 5 років - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Договорів обов’язкового страхування стало більше, а скарг на страхові компанії - менше

Моторне (транспортне) страхове бюро (МТСБУ) проаналізувало ринок автоцивілки за 2015-2019 роки та оприлюднило статистику.

Укладені договори та статистика виплат

За 5 років кількість кількість укладених договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників збільшилася з 6,8 до 8 млн щороку, а сума щорічних страхових платежів клієнтів - з 3 млрд грн до 5,1 млрд грн. 

За даними Нацкомфінпослуг, за останні 5 років загальна сума страхових платежів (премій) склала 19,4 млрд грн, а страхових виплат - 9,02 млрд грн.

Окрім останньої суми від страховиків, ще 623 млн грн потерпілі отримали від МТСБУ. Зокрема, 435 млн грн за збитками в ДТП, вчиненими з вини незастрахованого водія, та 140 млн грн гарантійних виплат за зобов'язаннями неплатоспроможних страхових компаній. 

Розмір середньої страхової виплати також зріс - з 10 200 до 17 600 грн (у 1,7 разів). Як зазначають у МТСБУ, кожна третя страхова виплата оформлюється з використанням європротоколу, що свідчить про зростання його популярності серед водіїв.

Розмір і терміни виплат постраждалим

За чотири роки розмір максимальних страхових виплат збільшився у 2,6 разу. З 21 вересня минулого року максимальна страхова виплата за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, становить 260 000 грн на одного потерпілого незалежно від того, скільки осіб постраждало в ДТП. Гранична сума виплати за шкоду, заподіяну майну, становить 130 000 грн на потерпілого, але не більше 650 000 грн на одну страхову подію.

Середній термін врегулювання страхових подій у 2019 році скоротився до 88 днів з моменту ДТП, а у першому кварталі 2020 року - до 66 днів.

Скарги на страховиків

Кількість скарг на страховиків торік зменшилася до 1800 (проти 2500 скарг у 2015 році). За даними МТСБУ, споживачі почали значно менше (на 75%) скаржитися на затримку виплат.

Що впроваджено для покращення страхового сервісу протягом останніх п‘яти років

- оформлювати страховий поліс та європротокол можна не лише в паперовому вигляді, а й в електронній формі;

- створено електронний кабінет отримувача послуг МТСБУ;

- клієнти можуть користуватися системою добровільного прямого врегулювання збитків, за якою постраждалий може отримати страхову виплату в компанії, де він застрахувався, а не в компанії винуватця ДТП;

- створено онлайн-доступ для перевірки чинності полісу на сайті або за телефоном МТСБУ.

Рекомендуємо почитати: Національний банк запропонував не штрафувати  страхові компанії під час дії карантину

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі