Як змінився фінансовий стан українців за сім тижнів карантину

28.04.2020, 15:21
Як змінився фінансовий стан українців за сім тижнів карантину - Фото

Про погіршення матеріальної ситуації у родині заявляє 51% респондентів, у 46% немає заощаджень

В Україні частка людей без заощаджень за останній місяць збільшилася з 39% до 46%. Про це свідчать результати чотирьох хвиль опитувань Research & Branding Group (остання відбулася 18-24 квітня).

Через карантин зменшився рівень доходів у родини, сказали 51% опитаних. Кожному сьомому українцю тепер важко сплачувати рахунки. Порівняно з першою половиною квітня збільшилася кількість людей, які економлять на продуктах (з 44% до 48%).

Проте кожен п’ятий сказав, що поточна ситуація не вплинула на нього негативно. А третина респондентів зазначила, що карантин змусив їх відкладати гроші для фінансової подушки.

З кожним тижнем квітня респонденти називають все більшу суму грошей, яка потрібна на день: спочатку казали про 277 грн, потім 294 і 295 грн, а минулого тижня - про 302 грн.

У четвертій хвилі опитування взяли участь 1400 респондентів. Очікувана середня помилка вибірки при довірчій ймовірності 0,95 становить +-3,5%.

  • В Україні 431 900 осіб зареєструвалися безробітними на 27 квітня. Це на 38% більше, ніж на цю дату минулого року, повідомили у Держслужбі зайнятості.
  • Частка роздрібних гривневих кредитів населенню із простроченням понад тиждень збільшилася на 4,3% з початку березня до середини квітня, повідомили у Нацбанку.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі